שתף קטע נבחר

קרנית גולדווסר: איך אולמרט קובע שהם מתים?

"כל מה שאנחנו מבקשים זה סוף לפרשה הזאת. אודי הוא לא מוצר על המדף, יש פה אנשים מאחורי כל זה", אמרה קרנית גולדווסר, שהמתינה מחוץ לישיבת הממשלה העתידה להצביע על עסקת החטופים. היא התפלאה לשמוע מכתבי ynet על כך שאולמרט אמר בישיבה בוודאות כמעט גמורה שמדובר בחללים

קרנית גולדווסר, שהמתינה אחרי הצהריים (יום א') מחוץ לישיבת הממשלה כדי לשמוע האם תאושר עסקת החטופים עם חיזבאללה הביעה שביעות רצון מכוונתו של אולמרט לתמוך במהלך, אך נדהמה לשמוע מפי כתבי ynet כי ראש הממשלה אמר בוודאות כמעט גמורה שאלדד רגב ואהוד גולדווסר חללים.

 

ראש הממשלה אמר לשרים בדיון: "ככל הידוע לנו - שני חיילנו, אודי גולדווסר ואלדד רגב - אינם חיים. ככל שידוע לנו הם נהרגו בעת פעולת החטיפה או מתו מפצעיהם סמוך לאחר התרחשותה".

 

גולדווסר, שישבה עם אביה עומרי אבני על שפת המדרכה מול לשכת ראש הממשלה, אמרה נוכח דברי אולמרט: "אחרי כל הקשקשת שלו כאן, כולל דברים שלא צריכים להיאמר במין וודאות כזאת, כאילו שהם חללים, אומר ראש הממשלה שהוא

ממליץ לאשר את העסקה. הכיוון בסדר, אבל איך זה שאנחנו מעודכנים דרך הכתבים.

 

"אם אולמרט בעד ההחלטה, אז זה הכיוון הנכון. בכל זאת, מה שמפתיע אותי זה שהוא מדבר בוודאות כזו על זה שהם חללים. עד כה ידענו שאין מידע וודאי".

 

היא הוסיפה: "אני לא באה לתת לאולמרט ציונים על ההתנהלות שלו. שמעתי את מה שהוא אמר בפתיחת הישיבה וריפרפתי על הדברים המופיעים בהצהרה שלו בפני השרים. אין ספק שהוא הגיע מוכן, אבל מוכן זה גם לנסות ולהבין מה העם מבקש

ומה יקרה לנו כחברה אם לא נחזיר את האנשים הביתה. אודי הוא לא מוצר מדף במכולת, כל מה שאנחנו מבקשים זה סוף לפרשה הזאת, יש פה אנשים מאחורי כל זה".

 

בהתייחסה לעמדת המוסד והשב"כ, שהמליצו שלא לאשר את העסקה, אמרה גולדווסר: "יש את זווית הראייה של המוסד, אבל יש גם את התחושה הכללית של הציבור, שלנו ושל התקשורת. יכול להיות שיהיה כאן שבר בעצם זה שנשחרר רוצח מתועב ומנוול לידי נסראללה, אבל השבר יהיה יותר גדול אם לא נחזיר את אודי ואלדד הביתה".

 

אביו של אהוד גולדווסר, שלמה, אמר: "לא חדש לנו שסיכוייהם של אודי ואלדד להיות בחיים - קטנים. מהרגע של החטיפה היו שמועות כאלה, אבל בין ההסתברויות להערכות - זה נראה לי כמו קזינו. מפתיע אותי לקרוא שראש הממשלה דיבר בוודאות שכזו".

 

אלדד רגב ואהוד גולדווסר נחטפו ללבנון לפני 718 ימים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גולדווסר. הכיוון נכון
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. התלבטות קשה
צילום: דניאל בר און - ג'יני
מומלצים