שתף קטע נבחר

הצעה: קדימה תבחר יו"ר לפני הבחירות

"אנחנו לא קובעים עדיין את התאריך, אלא רק שהבחירות יתקיימו עד ה-25 בספטמבר", אמר ראש הוועדה לענייני מפלגה של קדימה ח"כ צחי הנגבי, לקראת אישור ההסכם עם העבודה

חבל הצלה לאולמרט? סיעת קדימה צפויה לאשר מחר (יום ב') את ההסכם שנחתם בשבוע שעבר בין קדימה למפלגת העבודה. זאת, בהתאם לסיכום בין חברי הכנסת צחי הנגבי ואיתן כבל, לפיו הסיעה תאשר את ההבנות שהושגו בין שתי המפלגות, ובהן הסעיף הקובע כי הפריימריז לראשות קדימה יתקיימו עד ה-25 בספטמבר. אחת ההצעות קובעות כי לפני הבחירות יתקיימו פריימריז נוספים. במקרה שכזה, יוכל אולמרט להתמודד - אם ייצא זכאי.

 

בלשכת ראש הממשלה אמרו שאולמרט צפוי להשתתף בישיבת הסיעה השבועית, והוא שוקל אם להביא לאישור הסיעה הצעת החלטה לפיה בפריימריז ייבחר גם ממלא מקום ליושב ראש קדימה. חבר הכנסת עתניאל שנלר יבקש להציג הצעת החלטה לפיה הפריימריז, שיתקיימו בספטמבר, יהיו שלב ביניים בלבד לפני בחירת המועמד הסופי של קדימה לראשות הממשלה. על פי הצעתו של ח"כ שנלר, בסמוך לבחירות הכלליות הבאות, יתקיימו פריימריז נוספים לראשות המפלגה.

 

לדברי שנלר, "אני בעד הפריימריז בספטמבר. עם זאת, היות שהבחירות יהיו בסביבות סוף 2009, אנחנו צריכים לשמור על מדיניות הדלת הפתוחה, ולאפשר גם לאהוד אולמרט, אם יחליט ואם מצבו המשפטי יאפשר זאת, להתמודד על ראשות המפלגה בעתיד". הוא ציין כי הצעתו תאפשר לקדימה להחליף את היושב ראש שייבחר בפריימריז, אם יתברר "כי הוא לא מספיק טוב". לדבריו, "המהלך לא מתואם עם אהוד אולמרט, אך הוא נכון מבחינה עקרונית, ומבחינה אסתטית וטקטית".

 

לאחר שתאשר הסיעה את ההסכם שהושג, הוא יועבר לאישור מועצת קדימה, שתתכנס ב-10 ביולי. ח"כ צחי הנגבי, העומד בראש הוועדה לענייני מפלגה של קדימה, אמר כי הסיעה לא תעסוק בקביעת מועד לקיום הפריימריז. לדבריו, "אנחנו לא קובעים עדיין את התאריך, אלא רק שהבחירות יתקיימו עד ה-25 בספטמבר. לאחר האישור בסיעה, נתחיל בהליכים לשינוי תקנון, לסגירת ספר הבוחרים, ולקביעת לוחות הזמנים של ועדת הבחירות".

 

ח"כ יואל חסון, שהציע לפני כמה ימים כי המועמד שיגיע למקום השני בפריימריס ישוריין במקום השני ברשימה לכנסת, אמר כי אין בכוונתו להעלות את הצעתו להצבעה בשלב זה. לדבריו, "עדיין מוקדם לעסוק בעניין הזה. אציג את ההצעה רק לאחר שייקבע מועד לפריימריז".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דניאל בר און - ג'יני
אולמרט. יוכל להתמודד
צילום: דניאל בר און - ג'יני
ח"כ הנגבי. לא קובעים עוד תאריך
צילום: דודי ועקנין
ח"כ שנלר. להשאיר הדלת פתוחה
צילום: מיכל פטל
מומלצים