שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  טאו מוכרת החזקותיה ב"ליפסטיק" ב-NY בהפסד
  החברה, בשליטת אילן בן-דב,שמחזיקה ב־35% מהמבנה, סיכמה על רכישת הבניין בניו יורק עם גוף אמריקאי. השותפה, מנופים פיננסיים, תשמור את חלקה לאחר שפרסה הלוואה שקיבלה
  התפתחויות נוספת בבניין הליפסטיק בניו יורק. ל"כלכליסט" נודע כי טאו תשואות של אילן בן-דב סיכמה עם גוף אמריקאי על מכירת חלקה (35%) בחברה המחזיקה במבנה המשמש למשרדים. היקף העסקה איננו ידוע, אבל טאו מכרה את חלקה במחיר נמוך משמעותית מזה שרכשה.

   

  במקביל נודע ל"כלכליסט" כי מנופים פיננסיים שבשליטת ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי לא תמכור את חלקה בפרויקט. מנופים הגיעה להסכם עם הבנק המממן של העסקה, גולדמן זאקס, על פריסה מחודשת של הלוואת מזנין (הניתנת בתמורה לריבית גבוהה) שקיבלה למשך שלוש שנים לרכישת המבנה, בריבית בשיעור 12%, לעומת ריבית שנתית של כ־18% בפריסה הקודמת.

   

  בניין הליפסטיק נרכש ב־10 ביולי 2007 בידי תאגיד משותף שכלל את טאו, מנופים פיננסיים של בן זקן ומשפחת מרציאנו. התאגיד המשותף שהקימו רכש את הבניין ב־649 מיליון דולר. מתוך הסכום, 527 מיליון דולר היו במימון ארוך טווח ו־60 מיליון דולר היו במימון קצר טווח. היתר מומן באמצעות הון עצמי. הבניין רשום בספרי טאו בשווי של 619 מיליון דולר.

   

  הבעיה של טאו ומנופים היתה בהלוואה קצרת הטווח מגולדמן זאקס, שתסתיים ביולי, בריבית של 18% לשנה. משבר האשראי הביא לקשיים בארגון מימון חלופי,
  והחברות פעלו בימים האחרונים להשיג הסדר כזה. טאו מוכרת את חלקה בבניין לאחר שרשמה ב־2007 הפסד של 21 מיליון שקל, וברבעון הראשון של 2008 ספגה הפסד נוסף של 26 מיליון שקל. הפסדים אלה אינם קשורים להלוואה. טאו רשמה הפסד עתק של 204 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2008. ההפסד נרשם, בין היתר, מהפרשות בגין ניירות ערך שבהם מושקעת החברה ושערכם ירד משמעותית. מאז הספיקה טאו לממש את מניות דלק נדל"ן, חלק ממניות אזורים וטן. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הלוואה קצרת הטווח מגולדמן זאקס יצרה את הבעיה
  מומלצים