שתף קטע נבחר

עמותות ברק: לדור עודכן; סיכוי נמוך לחקירה

הנושא עלה אתמול שוב לכותרות, לאחר שעד מרכזי בפרשה, שמואל לוי, הגיע למשטרה וטען כי ברשותו מידע נוסף. בהתייעצות בין המשטרה לפרקליטות המדינה הוחלט לא לפתוח את התיק מחדש

"תיק העמותות" של אהוד ברק לא ייפתח מחדש בשלב זה. כך הוחלט היום (ג') בפגישה שערך פרקליט המדינה, משה לדור, עם ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, יוחנן דנינו. הפגישה נערכה במשרד המשפטים בירושלים, בעקבות עדותו של פעיל השטח שמואל לוי בפרשה.

 

כזכור, אתמול הגיע מיוזמתו לוי, שהיה פעיל בקמפיין השטח של ברק בבחירות 99', למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה בבת-ים, בטענה כי ברשותו חומר חדש בפרשת תיק העמותות.

 

לטענת גורמים במשטרה, הדברים שאמר לוי לא קידמו דבר.

עם זאת, החומר הועבר לבדיקתו של ניצב דנינו, שהתייעץ בנושא עם לדור. בתום הפגישה התברר כי לא נמצאה עילה לפתיחת החקירה מחדש, אך הבדיקה בנושא נמשכת.

 

גורמים במשטרה סיפרו כי כבר אתמול, כאשר יצא לוי מפגישתו במשטרה, הורמו כמה גבות בנוגע לדברים שמסר. במשטרה תהו מה הביא אותו דווקא עכשיו להגיע ולספר על פרטים נוספים, לכאורה, בפרשה. זאת, לאחר שלפני מספר שנים, כאשר נחקר בנושא, בחר לשמור על זכות השתיקה.

 

במקביל, גורמים במערכת הפוליטית מיהרו להגיב ולקרוא לפתיחתו המחודשת של התיק. כך למשל חבר הכנסת מיכאל איתן, חושף הפרשה, שאמר כי "מערכת אכיפת החוק קיבלה הזדמנות נוספת לנקות את המערכת הפוליטית".

 

בשנת 2003 הורה היועץ המשפטי לממשלה דאז, אליקים רובינשטיין,

לסגור מחוסר ראיות מספיקות את התיק נגד ראש הממשלה לשעבר ברק, בפרשת העמותות בבחירות בשנת 1999.

 

במהלך החקירה נחקר ברק באזהרה בחשד לעבירות על חוק מימון מפלגות ובחשד לרישום כוזב במסמכי תאגיד. נחקר נוסף שהיה מעורב באותה פרשה הוא שר הרווחה, יצחק הרצוג, שגם התיק נגדו נסגר. לוי נחשב ל"קבלן שילוט" מטעם מפלגת העבודה, שנרשם כיו"ר עמותה בשם "תקוה לישראל", שהייתה אמורה לסייע לנזקקים, ולפי דו"ח מבקר המדינה סייעה בפועל למערכת הבחירות של ברק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים