שתף קטע נבחר

איך לגרום ל-Firefox להפסיק לזלול זיכרון?

אם אפילו פיירפוקס 3.0 הקומפקטי כבד לכם על הזיכרון, ובוודאי אם אתם משתמשים בגירסה 2.0, הטיפ הקטן שלנו יעזור לכם להוריד קצת עומס. שתי דקות ושינוי של הגדרה אחת - זה כל מה שצריך


 

אחת מהבעיות הידועות של פיירפוקס בגירסאות 2.x היא הנטייה לזליגת זיכרון (Memory leak), שגורמת לכך שבמהלך השימוש הדפדפן החופשי מבזבז עוד ועוד זיכרון. בגירסה 3.0 כל נושא ניהול הזיכרון טופל הרבה יותר טוב, וזו עוד סיבה

לשדרג.

 

בכל אופן, אם אתם "תקועים" עם גירסה 2.0 (נגיד, מחכים שתוספים שונים בהם אתם משתמשים יעודכנו ויהיו תואמים לגירסה החדשה), או לא ממהרים לשדרג מסיבה אחרת, הטיפ שלנו יעזור לכם לחסוך הרבה מקום בזיכרון - אם לא במהלך הגלישה אז כשאתם משתמשים בתוכנות אחרות - מבלי לסגור את פיירפוקס. והדובדבן שבקצפת: זה עובד גם עם גירסה 3.0, ויהפוך אותה חסכונית אפילו יותר.

 

איך עושים את זה

בדרך-כלל יישומים במצב ממוזער (Minimized) צורכים הרבה פחות זיכרון פיזי (RAM). עם המזעור הקוד שלהם מועבר לזיכרון הוירטואלי בדיסק הקשיח, כדי לא לפגוע בביצועים של יישומים אחרים. כברירת מחדל, פיירפוקס (גם בגירסאות 2.x וגם בגירסה 3.0) לא עושה את זה. כדי לתקן את המצב עליכם לשנות את ההגדרה המתאימה, כך:

 

הקישו בשורת הכתובת של הדפדפן About:config (ללא רווחים), והקישו Enter. לאחר מכן תופיע אזהרה. הבטיחו שתיזהרו ותמשיכו הלאה.

 

בחלון שמופיע בצעו קליק ימני במקום כלשהו ובחרו מהתפריט New - Boolean.

 


 

בחלון שמופיע (New Bolean Value) הזינו את שם השדה config.trim_on_minimize (אפשר להעתיק מכאן ולהדביק) ואשרו.

 


 

כעת בחרו בערך True ואשרו שוב. לסיום, אתחלו את הדפדפן.

 

 

התוצאה: חיסכון של עשרות מגהבייט

בחרנו להציג את ההשפעה של שינוי ההגדרה בעזרת דוגמא אקראית: גלשנו למספר אתרים במקביל ובדקנו את דרישות הזיכרון של הדפדפן. לאחר מכן ביצענו את השינוי, הפעלנו מחדש וגלשנו לאותם אתרים, ואז מיזערנו ובדקנו מה ההשפעה.

 

לפני:


 

אחרי:

 


 

צריכת הזיכרון של פיירפוקס ירדה בזמן המזעור מ-99MB ל-26MB בלבד.

 

כדי להחזיר את המצב לקדמותו:

 

מקלידים שוב about:config ומקישים Enter.

 

בשורת ה-Filter מקלידים trim, כדי למצוא את המאפיין שהוספנו (config.trim_on_minimize)

 

מסמנים אותו מבצעים עליו קליק ימני ובוחרים Reset.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים