שתף קטע נבחר

חברתו לשעבר של המחבל: הוא אהב יהודים

לפני 8 שנים היא חיה במחיצתו, יהודייה בצור באהר. "היינו אהבה ראשונה, ההורים ידעו - ברגשות מעורבים". על אלימות שנקט נגדה "רק כשהייתה לו סיבה לקנא" הוא נידון למאסר. אתמול התבשרה מ' כי חוסאם דוויאת הוא המחבל שרצח 3 ישראלים, רכוב על דחפור. בתדהמה ובכאב גדול היא מספרת ל-ynet: "אהבתי אותו למרות מה שעשה לי, הוא היה כל החיים שלי"

זמן קצר לאחר פיגוע הדריסה הרצחני בירושלים, שוב התברר כי המחבל הגיע מתוך העיר עצמה, כשהוא נושא תעודת זהות כחולה. אבל ההפתעה שציפתה למ', המתגוררת לא הרחק מהבירה, הייתה גדולה במיוחד: מי שקטל רכוב על דחפור את חייהם של שלושה ישראלים, היה לא אחר מאשר חוסאם דוויאת, תושב צור באהר - בן זוגה בעבר, ומי שריצה מאסר בפועל בגין התעללות בה. 

 

מסע ההרג במרכז העיר

 

למרות הסבל שספגה ממנו, לחוסאם נשאר מקום חם בלבה של מ'. בשיחה עם ynet היא אומרת: "אני לא מאמינה שהאדם הזה עשה את זה. הוא היה אדם טוב, בן אדם שאכפת לו".  

 

"דוויאת היה בן אדם שאהב יהודים", אומרת מ' בת ה-27. "היו לו הרבה חברים יהודים. אני לא יודעת, אולי בעיה שהיתה בבית ובמשפחה שהובילה אותו לדבר הזה. מבחינתי הוא עשה מעשה טיפשי, הרס למשפחה שלו ולילדים שלו את החיים".

 

מ' פרצה בבכי כאשר הבינה כי בן זוגה לשעבר הוא המחבל שהשתולל ברחובות ירושלים: "אני 'חיה בסרטים' מאתמול, למה היו צריכים לירות את שתי היריות אחר כך? אני מאוד עצובה היום. אתמול ההורים שלי כעסו שהגבתי בדמעות. אבל היום הם מחבקים אותי, בגלל שהעיתונאים נכנסים לי לחיים. הסיפור חוזר אליי אחרי שמונה שנים".  

 

"הוא היה לי אהבה ראשונה"

מ' הייתה בת זוגו של דוויאת, עד שנפרדו לפני שמונה שנים. בפברואר 2001 הורשע דוויאת בבית-משפט השלום בירושלים בתקיפתה ונידון ל-20 חודשי מאסר בפועל. הוא הודה בסעיפי האישום נגדו, שכללו שורת איומים טלפוניים - כמו "אם לא תתחתני איתי אני אהרוג אותך" - וכן תקיפה פיזית בכמה מקרים. כל זאת, לאחר שהוצא נגדו צו שאסר עליו להיפגש עמה.

 

במשפטו של דוויאת טענה ההגנה, שדרשה להקל בעונשו, כי "המתלוננת

 מתגוררת אצל משפחתו של הנאשם בצור באהר, לאחר שהוריה ניתקו כל קשר איתה ומבחינתם היא נחשבת כמתה. בכוונתה להינשא לנאשם כשייצא מהכלא. היא ציינה כי עובדת היותה בכפר מסכנת אותה ואת בני משפחתו של הנאשם".

 

על גילויי האלימות סיפרה מ': "הוא אהב אותי ואני אותו, היינו אהבה ראשונה אחד של השני. הוא לא היה אלים 24 שעות ביממה, רק כשהיה לו סיבה לקנא". היא הוסיפה: "אהבתי אותו למרות מה שהוא עשה לי, הוא היה כל החיים שלי באותה התקופה".

 

הקשר בינה לבין דוויאת, היא אומרת, לא נשמר בסוד: "ההורים ידעו עליו, כולם ידעו עליו, אבל זה היה ברגשות מעורבים. אני עד עכשיו לא מצליחה להבין את זה - אדם שכל-כך אהבתי נעלם לי מהחיים. כשבן-אדם עוד חי ורחוק ממך, זה לא אותו הדבר כמו שאתה שומע שהוא רצח ונרצח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרבה חברים יהודים: חוסאם דוויאת
צילום: AFP
"אני חיה בסרטים"
צילום: גיל יוחנן
צילום: שמוליק גרוסמן
ביתה של מ'
צילום: שמוליק גרוסמן
מומלצים