שתף קטע נבחר

ברק: נתנגד לוועדת חקירה בפרשת רמון

שר הביטחון אמר: "הדבר נראה כמהלך שנועד להטיל מורא על גורמי החקירה בעודם עוסקים בחקירות רגישות". גם השר דיכטר צפוי להתנגד להקמת הוועדה

מפלגת העבודה צפויה להתנגד ביום ראשון, להצעת ההחלטה של שר המשפטים דניאל פרידמן להקים ועדת חקירה לבדיקת חשדות למחדלים בפרשת רמון. אליהם יצטרף השר לביטחון פנים אבי דיכטר. שרי ש"ס ורוב שרי קדימה טרם החליטו כיצד להצביע..

 

שר הביטחון, אהוד ברק, התייחס היום (ו') לנושא. "מפלגת העבודה ושר רואה בחומרה את הניסיון למנות ועדת חקירה ממשלתית לסוגיית האזנות הסתר במשפט השר רמון. הדבר נראה כמהלך שנועד להטיל מורא על גורמי החקירה בעודם עוסקים בחקירות רגישות", הוא אמר באזכרה למנחם דיגלי ז"ל, קודמו בתפקיד כמפקד סיירת מטכ"ל. 

 

ברק הוסיף: "מפלגת העבודה מתנגדת בתוקף למהלך הזה ותצביע נגדו ביום ראשון". אל עמדתו של ברק מצטרפים עוד שישה שרי מפלגת העבודה - בנימין בן-אליעזר, יולי תמיר, שלום שמחון, יצחק הרצוג, ראלב מג'אדלה ועמי אילון.

 

הצעת ההחלטה שצפוי להביא שר המשפטים פרידמן ביום ראשון לישיבת הממשלה, גורסת שיש להקים ועדת חקירה ממשלתית לטענות כאילו היו ליקויים חמורים בעבודת הפרקליטות והמשטרה. בין היתר, נטען שמידע רלוונטי לא הועבר לפרקליטיו של רמון, כמו גם דרך התנהלות לקויה בהאזנות סתר למי שהיתה ראש לשכתו של אולמרט דאז, שולה זקן.

 

היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז יצא כנגד הצעת ההחלטה הזאת והמליץ למזכיר הממשלה עובד יחזקאל שלא להביאה לדיון ביום ראשון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק יתנגד
צילום: גיל יוחנן
מצדד בחקירה. פרידמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים