שתף קטע נבחר

אולמרט: אני מקבל מאות מכתבי עידוד מאזרחים

מי אמר שבקדימה מחפשים מחליף לאהוד אולמרט? ראש הממשלה דווקא מעודד מהגיבוי שהוא מקבל במפלגתו ובמשפחתו. בראיון לרדיו ירושלים, הגיב אולמרט על מסיבת העיתונאים שכינס נגדו דיכטר בזמן הפיגוע: "זה היה מביך מבחינתו"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר בצהריים (יום ו') כי הוא שואב עידוד ממשפחתו ומחוצה לה: "למשפחה שלי לא קל, אבל אני שואב עידוד מהם והם ממני. גם במפלגה אני מקבל גיבוי שמחמם את לבי. אני מקבל מאות מכתבים רובם מכתבי עידוד מאזרחים שמחממים את ליבי". הוא דיבר בראיון עם רינה מצליח ברדיו ירושלים. לדבריו, הוא עדיין לא החליט אם להתמודד בפריימריז.

 

אולמרט התייחס למצב הפוליטי אליו נקלע: "אני מקווה מאוד שאנשים שמגיעים לתפקיד שלי חושלו. הבעיה היא לא רק המערבולת האישית שאני נקלעתי עליה ואני מאמין שאתגבר עליה, אלה ההחלטות שצריך להחליט. אני מוקף בהרבה אהבה מסביבי, של עליזה, הילדים שלי, החברים שלי שמאוד מחזקים אותי ומאוד עוזרים לי ואני גם מתחזק מתחושת האחריות שמלווה אותי". 

 

באשר לאפשרות שיתמודד בפריימריז הקרובים על ראשות קדימה אמר אולמרט: "אני אמרתי שאתייחס לדברים האלה בזמן הקרוב ואני בהחלט לא פוסל את זה. המשפחה אף פעם לא עודדה אותי להתמודד". אולמרט נשאל גם על האפשרות שיזוז ממרכז הבמה הפוליטית וישוב אליה בהמשך: "זה רעיון שאני שומע אותו מאנשים והשאלה היא מתי לעזוב ומתי לחזור, אבל כרגע אני עסוק בדבר אחד וזה לעסוק בדברים החשובים".

 

אולמרט התבקש להתייחס למסיבת העיתונאים שכינס השר אבי דיכטר בזמן הפיגוע: "לא רוצה להתייחס לדיכטר זה היה מביך מבחינתו". בנוגע להיערכות לקראת החקירה הנגדית של משה טלנסקי, אמר ראש הממשלה, "אני לא לחוץ לקראת 17 ביולי. אני מקדיש את זמני לעבודה, יש לי עורכי דין שמטפלים זה".  

 

הראיון עם ראש הממשלה התקיים יומיים לאחר פיגוע הדריסה בירושלים, שבו נרצחו שלושה בני אדם: "ממש במקום הזה לפני 12 שנים היה פיגוע בקו האוטובוס 18, ממש ליד הצומת הזה. זה שב ומעלה בזיכרון את החוויה הקשה של הטרור שעברנו בירושלים. זה קשה דווקא משום שהרוצח בא מתוך העיר. זה מישהו שחי עם התושבים ועבד שם. התוצאה קשה מאוד וכואבת מאוד. אנחנו כואבים את כאב המשפחות ואת כאבם של כל תושבי העיר".

 

אולמרט נשאל גם על עסקת השבויים עם חיזבאללה, ודיבר על ההתחבטויות הקשות שלו: "מצד אחד - המחשבה שאנחנו צריכים לשחרר רוצח מתועב כמו סמיר קונטאר, שרוצץ את גולגולתה של ילדה בת 4, זה לא נתן לי מנוח. מצד שני ראיתי את קרנית ואת משפחת גולדווסר ואת משפחת רגב... בתפקיד שלי - אני צריך לקבל החלטה".

 

בנוגע למשא ומתן לשחרורו של גלעד שליט, אמר ראש הממשלה: "אני עושה מאמץ אדיר, שבאמת לא מפסיק יום אחד, בעניין של גלעד, אני יודע שלפעמים בני המשפחה שלו לא חושבים ככה". על הלחץ שמפעילה משפחת שליט, אמר "אני מקבל את זה באהבה, אני חושב שזה אולי בלתי נמנע ואני יודע באיזו מצוקה ובאילו חששות הם חיים יום יום לגבי גורלו, זה לא דבר שצריך להתפלא עליו ולכן אין לי שום כעס או שום טענה אני יכול להגיד שאני רק עושה כל מה שאפשר לעשות כדי להביא לכך שנוכל להביא את גלעד הבייתה בריא ושלם ואני מקווה בכל לבי".

 

באשר למשא ומתן המדיני, אמר אולמרט: "אנחנו נמצאים בעיצומם של שני משאים ומתנים מדיניים. זה דבר חסר תקדים. מעולם מדינת ישראל לא ניהלה שני מו"מ מדיניים. המו"מ הוא בשום פנים ואופן לא לשם המו"מ. ככל שאני יכול לשפוט את האווירה סביב המו"מ - בינתיים לא באופן ישיר, הסורים לוקחים אותו ברצינות. אני מקווה שהוא יהיה ישיר, אני מקווה שהסורים מבינים את החשיבות שהוא יהיה ישיר. עם הפלסטינים אנחנו צריכים להגיע להסכם. זה חשוב לנו כמו שחשוב להם".

 

בראיון נשאל אולמרט מה דעתו בעניין טקס חנוכת גשר המיתרים, שבו הולבשו הרקדניות בשקים: "זה היה דבר פרובינציאלי ומיותר", אמר. הוא התייחס גם למות חברו הקרוב, יוסף (טומי) לפיד: "טומי חסר לי מאוד מאוד. אני חושב עליו כל יום, לפעמים אני מוצא את עצמי עם היד על השפופרת מחכה להתקשר אליו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד אולמרט
צילום: AP
מביך. אבי דיכטר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים