שתף קטע נבחר

מחקר: הדרך למניעת בעיות זקפה - הרבה סקס

חוקרים בפינלנד מצאו שפעילות מינית מוגברת מפחיתה את הסיכון לבעיות זקפה אצל גברים מבוגרים. ירידה במשקל ופעילות גופנית יעילות לטיפול בבעיות זיקפה מאשר שימוש בוויאגרה

פעילות מינית תדירה עשויה להפחית את הסיכוי לבעיות זקפה. כך מגלה מחקר חדש שנערך באוניברסיטת טמפרה שבפינלנד וכלל מאות גברים. המחקר החדש פורסם בגליון החדש של כתב העת American Journal Medicine.

 

המחקר, אותו ערך ד"ר יוהא קוסקימקי, אסף נתונים מ-989 גברים פיניים בגילאי 55 עד 75. החוקרים מצאו כי גברים שהעידו על פעילות מינית בתדירות של פחות מפעם בשבוע, היו בסיכון כפול ללקות באימפוטנציה, בהשוואה לגברים שדיווחו על פעילות מינית של פעם בשבוע.

 

בקרב הגברים שקיימו פעילות מינית פחות מפעם בשבוע, נמצאו 79 מקרים של אימפוטנציה לכל אלף גברים. המספר צנח ל-32 מקרים על כל אלף גברים אשר קיימו פעילות מינית פעם בשבוע. והנתון המשיך לצנוח והגיע ל-16 מקרי אימפוטנציה על כל אלף גברים, בקרב אלה שדיווחו על פעילות מינית תדירה יותר.

 

החוקרים עוד הוסיפו כי זיקפת בוקר לא הייתה קשורה לסיכוי מופחת ללקות באימפוטנציה קלה, אולם בקרב גברים אצלם הייתה תדירות זיקפת הבוקר נמוכה מפעם בשבוע, הסיכון לאימפוטנציה היה גדול פי 2 וחצי מאשר אצל גברים שדיווחו על זיקפת בוקר פעמיים או שלוש בשבוע.

 

"אצל גברים מבוגרים יש לפעילות מינית תדירה תפקיד חשוב בשימור הזיקפה", אמר ד"ר קוסקימקי. "הפעילות המינית מפחיתה את שכיחות האימפוטנציה ביחס ישר לתדירות הסקס: ככל שהפעילות המינית תדירה יותר, כך צונח שיעור האימפוטנציה".

 

על פי ההערכות המקובלות בקרב רופאים בישראל, למעלה מ-50% מהגברים מעל גיל 40 יסבלו מדרגה מסוימת של הפרעות בזיקפה. עד 80% מההפרעות בזקפה נגרמות מסיבות רפואיות, ובכללן מחלות לב, כלי דם וסוכרת. לדעת מומחים הפחתה במשקל, תזונה בריאה ופעילות גופנית עשויים להפחית את הסיכון ללקות בבעיות זיקפה בצורה יעילה יותר משימוש בגלולת הויאגרה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לפעילות מינית תפקיד חשוב בשימור הזיקפה
צילום: index open
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים