שתף קטע נבחר

רמון בדיון: ה'גרון העמוק' שלי רועד מפחד

המשנה לראש הממשלה לא ישב בשקט בישיבת הממשלה שדנה בעניין התיק בו הורשע. "המערכת נגד כל בדיקה. ה'גרון העמוק' שבזכותו נודע לי על האזנות הסתר רועד מפחד", אמר רמון בטרם החליטו השרים להעביר את הטיפול למבקר המדינה. השתתפותו עוררה ביקורת בקרב כמה מהיושבים בחדר. לשכת אולמרט: אי אפשר לכפות עליו לא לדבר

נשוא הדיון השתתף בו - והתריע. למרות הנחיית היועץ המשפי לממשלה, המשנה לראש הממשלה, חיים רמון, לא נותר בשתיקתו במהלך הדיון שהתקיים היום (א'). הממשלה דנה בפרשת האזנות הסתר בתיק החקירה בו הורשע בביצוע מעשה מגונה - ורמון תקף את היועץ מזוז והאשים אותו בניגוד עניינים, בטרם קיבלו השרים את הצעת הפשרה, לפיה מבקר המדינה יחקור את החשדות על רשלנות המשטרה והפרקליטות בפרשה.

 

"ה'גרון העמוק' שבזכותו נודע לי על האזנות הסתר רועד מפחד. השופט ברנר סירב לראות את האדם

הזה ואמר שהוא לא ועדת חקירה. אם הייתי יודע מה היה בהאזנות הסתר כשמירי גולן (מפקדת היחידה הארצית לחקירות הונאה לשעבר - ר.ס) אמרה לקצינה המתלוננת: 'הזבל הזה ימנה את נשיא בית המשפט העליון' - הכנסת לא היתה מסירה את חסינותי".

 

"מי שנגוע כאן בניגוד עניינים זה מני מזוז וישיבת הממשלה שבחרה את פרקליט המדינה", הטיח רמון לעברו של היועץ המשפטי לממשלה. "אמרת שהשרים שיש חקירות בעניינם לא יכולים להצביע, עכשיו הם כן יכולים? אולי זה קשור לזהות האנשים? עובדי משרד הבריאות שהתרשלו בפרשת 'רמדיה' עומדים לדין פלילי, פה נקבע שהיתה רשלנות רבתי בחקירה של שר משפטים מכהן ומזוז מודיע בתוך 48 שעות שהדברים נעשו בתום לב. גם פרקליטת המחוז אמרה שהטיפול בתיק שלי היה מזוויע".

 

"המערכת נגד כל בדיקה. אין שום גורם שאפשר להתלונן אצלו על הפרקליטות. אין דבר שיעזור לאזרח הפשוט יותר מהוועדה הזאת. אם תקום הוועדה, המשטרה תדע שיש עליה ביקורת ושהדברים לא נסגרים בחדרי חדרים", הוסיף המשנה לראש הממשלה.

 

הביקורת על רמון: השתתפותו בדיון - ביזיון

החלטת הממשלה התקבלה ברוב של 16 שרים לעומת אחד - השר לביטחון פנים, אבי דיכטר. דיכטר אמר כי השתתפותו של רמון בדיון הינה "ביזיון לממשלה". לדבריו, גם כאשר התנגד להחזרתו של רמון לממשלה, לא חשב שעלולה להיווצר "סיטואציה מבזה כמו היום".

 

השר לביטחון פנים הוסיף כי אינו מתנגד להעברת הטיפול למבקר המדינה,

אך ציין כי "המבקר לא זקוק לאישור הממשלה לחקירה. אם הוא ירצה לבדוק את המשטרה, היא תפתח את דלתותיה בפניו".

 

בנוסף לעצם ההשתתפות, דחה רמון את בקשת היועץ שלא לדבר בדיון. גם ראש הממשלה ייעץ לו שלא לפצות פה, ובלשכת ראש הממשלה הסבירו שאולמרט לא יכול לאכוף על שר שלא לדבר בישיבת ממשלה.

 

הדיון בממשלה הידרדר במהירות למתקפה חריפה של שר המשפטים, דניאל פרידמן, על היועץ המשפטי מזוז. "היועץ המשפטי לממשלה לא נשמע לאף אחד. הוא עושה מה שהוא רוצה. הוא כותב מכתבים בניגוד לתקשי"ר (תקנון שירות המדינה)", אמר פרידמן בתגובה למכתב החריף ששיגר מזוז בשבוע שעבר לשרים ובו תקף את כוונת פרידמן להקים את הוועדה. "מדובר בשימוש לרעה בסמכות", כתב אז היועץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמון. השתתף בדיון
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים