שתף קטע נבחר

מבקר המדינה יחקור בעצמו את פרשת רמון

השופט בדימוס לינדנשראוס יעמוד בראש צוות החקירה לבדיקת פרשת רמון והאזנות הסתר. עבודת הצוות תחל בעוד כשבועיים

לאחר שהממשלה החליטה כי חקירת פרשת רמון תועבר לבדיקת מבקר המדינה, הודיע היום (ב') השופט (בדימוס) מיכה לינדנשטראוס כי הוא עצמו יעמוד בראש צוות הבדיקה.

 

בהודעה שפרסם משרד מבקר המדינה נכתב כי פרט ללינדנשטראוס יהיו חברים בצוות החקירה: מנהל החטיבה לביקורת משרדי הממשלה -  הממונה בין היתר על הביקורת במשטרה ובפרקליטות - בעז ענר,

 מנהלת אגף בכירה בחטיבה, חנה יזרעלוביץ וכמו כן עוזר מבקר המדינה עו"ד רמי חיימוביץ.

 

הצוות יחל בעבודתו בעוד כשבועיים, ויתכנס באופן קבוע במשרד מבקר המדינה בירושלים. עבודת צוות הבדיקה תתבצע באמצעות עובדי המשרד בלבד, היא תמומן מתקציב משרד מבקר המדינה ולצורך הבדיקה לא יידרש תקציב נוסף.

 

החלטת הממשלה קובעת שמבקר המדינה יבדוק את השימוש בהאזנות הסתר ותוצריהן, והעברת חומר לצד הגנה במשפט. בהחלטה עצמה לא מופיע עניין רמון, והיא מתייחסת לכל התלונות בנושא בשנים האחרונות.

 

אתמול התייחסו להחלטת הממשלה פרקליט המדינה משה לדור והיועץ המשפטי לממשלה מני מזוז. השניים פרסמו הודעה בה נכתב: "נזכיר כי מבקר המדינה ממילא מוסמך לבדוק סוגיה זו והוא אכן קיים בדיקה של הנושא לפני מספר שנים, וחבל שהיה צריך להגיע לכך לאחר מהלך מיותר ומזיק".

 

ההחלטה להעביר את הבדיקה למבקר המדינה היתה פשרה בין ההצעתו של שר המשפטים, פרופ' דניאל פרידמן, להקים ועדת חקירה ממשלתית לתיק רמון - לבין ההתנגדות הנחרצת של שרי העבודה וכמה שרים נוספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לינדנשטראוס. יעמוד בראש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים