שתף קטע נבחר

בדיקת פוליגרף: א' וקצב קיימו יחסי מין מלאים

בניסיון להוכיח את אמיתות תלונתה, ערכה א' מבית הנשיא בדיקת פוליגרף, שבה נקבע שקיימה יחסי מין מלאים עם משה קצב. א', שהגישה את הממצאים לבג"ץ, דורשת כעת להורות למשטרה לקיים עימות בינה לבין הנשיא לשעבר

המתלוננת א', עובדת בית הנשיא לשעבר, שפוצצה את פרשת קצב, עברה בדיקת פוליגרף ובה נקבע שקיימה יחסי מין מלאים עם הנשיא לשעבר, משה קצב. חוות הדעת הזו צורפה לתשובת פרקליטיה של א' לבג"ץ, שבה ביקשו להורות למשטרה לקיים עימות בינה לבין קצב.

 

בבדיקת הפוליגרף שערך שלמה ברוק - בהזמנת א' עצמה - נשאלה המתלוננת שתי שאלות:

1. האם קיימת יחסי מין מלאים עם משה (קצב)?

א' השיבה בחיוב. 

2. האם (משה) החדיר את איבר מינו לגופך? 

היא השיבה בחיוב.

 

על-פי הממצאים, הגיע ברוק למסקנה כי א' דוברת אמת (לצפייה בטופס הבדיקה - לחצו כאן).

 

פרקליטי א', עורכי הדין אלדד יניב ופרופ' אריאל בנדור, הזכירו בתשובתם לבג"ץ כי "היועץ המשפטי שוכנע כי בין העותרת לבין קצב התקיימו יחסי אינטימיים והספק היחיד שנותר הוא בדבר שאלת ניצול המרות מצדו של קצב. תוצאות בדיקת הפוליגרף שעברה העותרת ביוזמתה, המאששות שוב בדומה לתוצאות הבדיקה המשטרתית, את טענותיה".

 

פרקליטו של קצב: זה פתטי

פרקליטו של קצב, עורך הדין ציון אמיר, מסר בתגובה ל-ynet, "זה פתטי ומעורר גיחוך שביום שבו מדברים על החזרת שבויים ושחרור סמיר קונטאר, מוצאת לה התקשורת להתעסק בבדיקת של מי שהיועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות סבורים שעדותה הייתה בלתי מהימנה ואי אפשר לסמוך על דבריה וגם בית המשפט העליון אימץ את הדברים כשדחה את העתירה שלה. זה מעורר מחשבות נוגות על היחס של התקשורת לכל הפרשה והסיקור שלה. מין הראוי שיניחו לסיפור הזה לגווע ולהפסיק להזין את הציבור בסיפורים שאיבדו את הערך החדשותי". 

 

קצב הטיל פצצה פוליטית לפני ארבעה חודשיים כאשר ביקש לחזור בו מעסקת הטיעון שלו עם הפרקליטות. פרקליטה של א' דרש מהיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לשקול את החזרתה לכתב האישום החדש שיוגש נגד הנשיא לשעבר.

 

עו”ד אלדד יניב פנה ליועץ מזוז וכתב: "נוכח הודעת נשיא המדינה לשעבר על חזרתו מהסדר הטיעון אבקש כי מרשתי תזומן לדיון בפני היועץ המשפטי לממשלה במסגרתו תיבחן מחדש עמדתו של היועץ ביחס לגיבוש כתב אישום חדש ותינתן לה הזכות הבסיסית המתבקשת להגן על זכויותיה". בשולי הדברים ציין עו"ד יניב כי א' אינה מתנגדת לעימות בינה לבין הנשיא לשעבר לצורך השלמות חקירה.

 

מזוז עצמו אמר לאחר החלטתו המפתיעה של קצב כי "יש לתמוה על התנהלות זו. מכל-מקום, יש להניח כי המשמעויות של מהלך זה ברורות למשה קצב". מזוז הזכיר בהודעתו כי ערב הסדר הטיעון, הנטיה הברורה הייתה כי יוגש כתב אישום, אף בעבירות החמורות ביותר שבהן נחשד קצב, למרות הקשיים שהתעוררו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מוותרת. א'
צילום: ניב קלדרון
עבירות חמורות. קצב
צילום: צפריר אביוב
יצטרך להחליט. מזוז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים