שתף קטע נבחר

למרות התקנות: משחקים אלימים לא מסומנים

תקנות חדשות מחייבות את חברות המחשבים להציג סמלים על המשחקים שמציינים אם הם מתאימים לילדים, אבל מסתבר שלא כולם מקפידים על כך

הילד אוהב לשחק במחשב? הדאגה של הורים רבים היא התאמת המשחק לגילו של הילד - שלא ייחשף לתכנים שאינם מתאימים לו. לכן לפני מספר חודשים נכנסו לתוקף תקנות חדשות, המחייבות סימול אחיד למשחקי מחשב בדרך ברורה ובולטת, על פי הכללים שנקבעו באיחוד האירופי. הסימול אמור לכלול הן סימול של התאמה גילאית, והן סימול של תוכן לא ראוי לילדים כמו מין, סמים או אלימות.

 

אולם בדיקה שערכו אנשי המועצה לשלום הילד ברשתות גדולות של מחשבים ומשחקים, העלתה כי משחקי המחשב אינם מסומנים כנדרש על פי התקנות.

 

בעקבות הבדיקה, פנה ד"ר יצחק קדמן, יו"ר המועצה לשלום הילד, לממונה על הגנת הצרכן במשרד התמ"ת. "בתקנות החשובות הושקע זמן רב ומאמץ ניכר בניסוחן ובפרסומן, ולכן ראוי שייעשה גם כל מאמץ באכיפתן‭,"‬ כתב קדמן לקמחי. "ללא אכיפה ראויה, לא השגנו כמעט דבר בעצם התקנתן‭."‬ קדמן ביקש מקמחי לפעול בנחרצות ולהפעיל את מלוא הסמכויות והכלים העומדים לרשות משרד התמ"ת, כדי להבטיח בשטח את אכיפת התקנות.

 

עו"ד יצחק קמחי, הממונה על הגנת הצרכן, מסר בתגובה כי בעקבות פנייתו של ד"ר קדמן עבר הנושא לחקירה. "הוראות הסימון החדשות נועדו לסייע להורים לבחור במשחקים לילדיהם עם פחות חשש לגבי התכנים הבלתי ידועים המצויים בהם, ולכן יש להקפיד לפרסם אותם על המשחקים וכן לציין את משמעותם‭." ‬

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משחקים אלימים לא תמיד מסומנים
מומלצים