שתף קטע נבחר

הצעיר שהואשם באונס בעין גדי: סוף סוף זה נגמר

הפרקליטות הודיעה היום באופן רשמי לבית המשפט, כי היא חוזרת בה מכתבי האישום שהוגשו נגד רון רודיטי ובן אבר בגין אונס צעירה מדנמרק. "כל יום שהיינו בכלא היה יום אחד יותר מדי, ועכשיו ההרגשה מצוינת", אמר רודיטי בסיום הדיון

הפרקליטות הודיעה היום (ג') באופן רשמי לבית המשפט, כי היא חוזרת בה מכתב האישום שהוגש נגד הצעירים רון רודיטי ובן אבר, בגין אונס תיירת מדנמרק בקיבוץ עין גדי. "כל יום שהיינו בכלא היה יום אחד יותר מדי, ועכשיו ההרגשה מצוינת. זאת הקלה, סוף סוף הסיפור נגמר", אמר רודיטי בבית המשפט.

 

רודיטי ואבר הגיעו לבית המשפט ביחד עם בני משפחותיהם, שחיבקו אותם לאחר הודעת הפרקליטות. כבר אתמול הודיעה הפרקליטות לשניים כי היא מבטלת את כתבי האישום, בשל קשיים שנוצרו סביב עדות המתלוננת. הפרקליטות ממשיכה לנהל את המשפט נגד חברם דן להב המואשם באונס תיירת נוספת.

 

כתב האישום נגד השלושה הוגש סביב האירועים שהתרחשו בחודש אפריל האחרון, אז שתי תיירות מדנמרק ששהו בקיבוץ עין גדי לצורך קבלת טיפולים רפואיים, התלוננו על אונס בידי שלושה צעירים מהקיבוץ. שתי המתלוננות, ל' ומ', מסרו הודעות מפורטות במשטרה. ל' מסרה עדות נגד שני חשודים - רון רודיטי ובן אבר, והשנייה נגד דן להב. במהלך החקירה עומתו המתלוננות עם החשודים שהכחישו את המיוחס להם.

 

המתלוננות עמדו לעזוב את הארץ, ולכן בית המשפט התבקש לקיים שמיעה מוקדמת של עדותן, לפני שהושלמה החקירה ובטרם הוגש כתב האישום. המתלוננות העידו בפני בית המשפט ב-17 באפריל.

 

מ' העידה עדות מלאה, בעוד שהמתלוננת השנייה, ל', טענה כי לאחר שמסרה את עדותה במשטרה ואחרי השחזור והעימות עם החשודים, היא אינה מסוגלת לזכור את האירועים ויש לה רק הבזקים של זיכרונות. היא סיפרה שהיא זוכרת רק את הדברים שאמרה במשטרה.

 

לאחר בדיקת הראיות ופרוטוקול העדות של המתלוננת, התברר שאין ביכולת התביעה להוכיח את אישומי האונס בהתבסס על עדותה של ל' מעבר לכל ספק סביר כפי שנדרש במשפט פלילי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
רודיטי, להב ואבר
צילום: הרצל יוסף
מומלצים