שתף קטע נבחר

ועדת הכספים תדון בהשעיית ההטבות לקצב

חברי הוועדה קיבלו את הצעתו של ח"כ אורון, וידונו באפשרות להשעות את מימון הלשכה והמכונית היוקרתית עד לאחר תום משפטו של הנשיא לשעבר. ההטבות ישללו לצמיתות, אם יורשע בעבירות הנושאות עימן קלון

ועדת הכספים של הכנסת קיבלה היום (ג') את הצעתו של ח"כ חיים אורון (מרצ) לדון בהשעיית ההטבות לנשיא לשעבר, משה קצב, עד לאחר תום משפטו - ולשלול אותן לצמיתות אם יורשע בעבירות הנושאות קלון. טרם נקבע מועד לדיון בסוגייה. קצב עתיד לעמוד לדין על עבירות מין שביצע בעובדות שהיו כפופות לו, לאחר שהביא ל"פיצוץ" עסקת הטיעון שנחתמה עימו.

 

ההטבות שבהן דובר הן בעיקר מימון לשכה לנשיא לשעבר ועוזרים, רכב צמוד ונהג. הטבות נוספות, שמקנה החוק לנשיא לשעבר הן הוצאות אחזקת רכב והוצאות נלוות אחרות. לשם השוואה, ההקצבה שביקש הנשיא לשעבר לשנה שעברה היא על סך 775 אלף שקל.

 

הוועדה היא הגוף המוסמך לקבוע את השכר ותנאי הפרישה של הנשיא, יחד עם כל נושאי המשרה הבכירים ברשויות השלטון.

ח"כ אורון העלה את בקשתו לאחר שנודע כי קצב ביקש ממנהל הדיור הממשלתי לשכור עבורו לשכה במגדלי עזריאלי בת"א ורכב מנהלים יוקרתי מדגם "אאודי 6".

 

יצוין כי הוועדה צפויה לדון רק בהטבות הנלוות הניתנות לקצב, מבלי לדון בפנסיה החודשית שלה הוא זכאי על פי חוק. עד היום, על פי החוק היבש, כל עוד לא הורשע הנשיא לשעבר, אין אפשרות לשלול ממנו את ההטבות המגיעות לו על פי חוק כנשיא לשעבר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
קצב. הטבות בהמתנה
צילום: ערוץ 2
צילום: אלי אלגרט
אורון. מציע להקפיא
צילום: אלי אלגרט
מומלצים