שתף קטע נבחר

יועץ אולמרט: המשטרה משבשת הליכי חקירה

לקראת חקירתו של אולמרט, וחקירתו הנגדית של משה טלנסקי, מאשים יועץ התקשורת של ראש הממשלה כי המשטרה מדליפה באופן מגמתי חומרי חקירה, משום שאינה יכולה לחקור בשלב הזה את טלנסקי: "יש לשים קץ לתדרוך העדים דרך כלי התקשורת". המשטרה בתגובה: "דוחים בתוקף את הטענות, שנועדו להסיט את תשומת הלב לנושאים שאינם מהעניין"

אולמרט נגד משטרת ישראל: בסביבתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, תוקפים הבוקר (יום ד') את המשטרה ומאשימים אותה בשיבוש הליכי חקירה ובהדלפה מכוונת לכלי התקשורת של חומרים שיעדם הוא משה טלנסקי, העד המרכזי בפרשה. במשטרה דחו את הדברים בתוקף.

 

אמיר דן, יועץ התקשורת של ראש הממשלה לפרשת "מעטפות הכסף", אמר בתגובה לפרסומים הבוקר בעיתונים, כי "פרסום חומרי החקירה ביומיים האחרונים אינו מקרי. מדובר בתדרוך עד ובתיאום גרסאות לקראת עדותו של טלנסקי בשבוע הבא בבית המשפט המחוזי בירושלים, ותיאום גרסאות לקראת עדותו".

 

למשטרה אסור לחקור את טלנסקי לקראת החקירה הנגדית בבית המשפט, ולכן - כך טוען יועץ התקשורת של אולמרט - היא משתמשת בהדלפות מגמתיות כדי להעביר לו חומר חקירה: "יש לשים קץ לתדרוך העדים דרך כלי התקשורת על-ידי המשטרה. זה שיבוש הליכי חקירה". הוא הוסיף כי שיטת המשטרה "בוודאי תיחקר בעתיד".

 

על-פי הפרסומים, במהלך חקירתו במשטרה טען ראש הממשלה כי אמנם קיבל כמה מעטפות, אך כאלו שהכילו כמה מאות דולרים שנועדו להוצאות אש"ל ולא לצרכים אישיים. חוקרי הפרשה עדיין נמצאים בארה"ב, לצורך חיקורי דין בפרשה, ומהראיות שאספו עד כה - מתחזקות החשדות נגד אולמרט, כך טוענים גורמי אכיפה.

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי הם דוחים בתוקף ורואים בחומרה כל ניסיון לייחס להם הדלפות מחקירת ראש הממשלה. "מדובר בפרסומים ממוחזרים", אמרו במשטרה, והוסיפו: "אנו מצרים על ההתנהלות שנועדה להסיט את תשומת הלב לנושאים שאינם מהעניין. צוות החקירה בראשות תת-ניצב שלומי אילון מבצע מלאכתו באופן מקצועי ואחראי, הרחק מאור הזרקורים במטרה להגיע לחקר האמת".

 

ביום שישי צפוי ראש הממשלה להיחקר בפרשת "מעטפות הכסף". לצורך כך, חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה יבואו ביום שישי למעונו הרשמי.

 

הנדבן היהודי משה טלנסקי צפוי לשוב בקרוב לישראל כדי לעמוד ביום חמישי הבא מול חקירה נגדית של פרקליטי אולמרט,

לאחר שנתן עדות מוקדמת בבית המשפט המחוזי בירושלים. בשיחות שקיים עם פעילים מרכזיים ב"קדימה" העריך אולמרט כי "העדות הזאת תקרוס בחקירה נגדית".

 

ב-28 במאי העיד טלנסקי במשך שבע שעות בבית המשפט המחוזי בירושלים, וסיפר כיצד סיפק לראש הממשלה מעטפות עם כסף, כרטיס אשראי, טיסות ואירוח במלונות פאר וגם הלוואה נדיבה של מאות אלפי דולרים. עדותו הובילה לטלטלה פוליטית, ובמרכזה קריאתו של אהוד ברק לאולמרט לפרוש מתפקידו וקריאתה של ציפי לבני לפריימריז מוקדמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
מגיב. אולמרט
צילום: AP
טלנסקי. יחזור לחקירה נגדית
צילום: דודי ועקנין
צילום: ישראל הדרי
אמיר דן, יועץ ראש הממשלה
צילום: ישראל הדרי
מומלצים