שתף קטע נבחר

"מעטפות הכסף": טלנסקי שב, בנו של רה"מ העיד

העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף" שב לישראל יומיים לפני חקירתו השלישית של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפרשה. בינתיים, הספיקו החוקרים לגבות עדות מבנו של ראש הממשלה, שאול אולמרט, ולאסוף מסמכים רבים המסייעים לטענת הפרקליטות בגיבוש החשדות. טלנסקי ייפגש מחר עם יועציו לקראת המשך עדותו בשבוע הבא

העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף", משה טלנסקי, נחת הערב (יום ד') בישראל, לקראת המשך עדותו המוקדמת שתתקיים בשבוע הבא בבית המשפט המחוזי בירושלים. מחר בצהריים צפוי טלנסקי להיפגש עם צוות יועציו כדי להתכונן לחקירה הנגדית שיערכו לו פרקליטי ראש הממשלה, אהוד אולמרט.

 

במסגרת החקירה שמנהלת המשטרה מסר בנו של ראש הממשלה, שאול אולמרט, עדות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה. בעדותו טען בנו של ראש הממשלה כי אינו מכיר את טלנסקי וכי פגש אותו פעם אחת בלבד. חוקרי המשטרה שיצאו לארה"ב גבו 15 עדויות חדשות. הפרקליטות הודיעה לעורכי דינו של ראש הממשלה כי החוקרים אספו מסמכים בתשעה קלסרים, המסייעים בגיבוש החשדות נגד אולמרט.

 

אולמרט עצמו ייחקר ביום שישי בבוקר בפעם השלישית בפרשה. חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה יגיעו למעונו הרשמי בשעות הבוקר ויעמתו אותו עם חומרים שנאספו במסגרת חיקור הדין שעורכת המשטרה בארצות הברית.

 בסביבתו של אולמרט תקפו את המשטרה והאשימו אותה בשיבוש הליכי חקירה ובהדלפה מכוונת לכלי התקשורת.

 

אמיר דן, יועץ התקשורת של ראש הממשלה לפרשת "מעטפות הכסף", אמר בתגובה לפרסומים הבוקר בעיתונים, כי "פרסום חומרי החקירה ביומיים האחרונים אינו מקרי. מדובר בתדרוך עד ובתיאום גרסאות לקראת עדותו של טלנסקי בשבוע הבא בבית המשפט המחוזי בירושלים, ותיאום גרסאות לקראת עדותו".

 

למשטרה אסור לחקור את טלנסקי לקראת החקירה הנגדית בבית המשפט, ולכן - כך טוען יועץ התקשורת של אולמרט - היא משתמשת בהדלפות מגמתיות כדי להעביר לו חומר חקירה: "יש לשים קץ לתדרוך העדים דרך כלי התקשורת על-ידי המשטרה. זה שיבוש הליכי חקירה". הוא הוסיף כי שיטת המשטרה "בוודאי תיחקר בעתיד".

 

על-פי הפרסומים, במהלך חקירתו במשטרה טען ראש הממשלה כי אמנם קיבל כמה מעטפות, אך כאלו שהכילו כמה מאות דולרים שנועדו להוצאות אש"ל ולא לצרכים אישיים. חוקרי הפרשה עדיין נמצאים בארה"ב, לצורך חיקורי דין בפרשה, ומהראיות שאספו עד כה - מתחזקות החשדות נגד אולמרט, כך טוענים גורמי אכיפה.

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי הם דוחים בתוקף ורואים בחומרה כל ניסיון לייחס

להם הדלפות מחקירת ראש הממשלה. "מדובר בפרסומים ממוחזרים", אמרו במשטרה, והוסיפו: "אנו מצרים על ההתנהלות שנועדה להסיט את תשומת הלב לנושאים שאינם מהעניין. צוות החקירה בראשות תת-ניצב שלומי אילון מבצע מלאכתו באופן מקצועי ואחראי, הרחק מאור הזרקורים במטרה להגיע לחקר האמת".

 

ב-28 במאי העיד טלנסקי במשך שבע שעות בבית המשפט המחוזי בירושלים, וסיפר כיצד סיפק לראש הממשלה מעטפות עם כסף, כרטיס אשראי, טיסות ואירוח במלונות פאר וגם הלוואה נדיבה של מאות אלפי דולרים. עדותו הובילה לטלטלה פוליטית, ובמרכזה קריאתו של אהוד ברק לאולמרט לפרוש מתפקידו וקריאתה של ציפי לבני לפריימריז מוקדמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טלנסקי. מתכונן לחקירה נגדית
צילום: דודי ועקנין
אולמרט. ייחקר שוב ביום שישי
צילום: רויטרס
מומלצים