שתף קטע נבחר

המטרה: להשלים את חקירת רה"מ תוך שבועות

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ייחקר בבוקר בפעם השלישית בפרשת "מעטפות הכסף". החקירה תימשך כשעתיים, ובמהלכה ייעמתו החוקרים את אולמרט עם עדויות שנאספו בחיקור הדין בארה"ב. מקורבי ראש הממשלה: "הוא מעמיד עצמו לרשות החוקרים ויענה לשאלותיהם"

במשטרה שואפים להשלים את חקירת ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפרשת מעטפות הכסף תוך מספר שבועות. כך אמרו ל-ynet גורמי אכיפה, לקראת חקירתו השלישית של ראש הממשלה, אהוד אולמרט. צוות החוקרים יגיע הבוקר (יום ו') למעונו של ראש הממשלה. החקירה תתחיל בסביבות 10:00 ותימשך שעתיים.   

 

אתמול בבוקר נפגש ראש הממשלה עם עורכי דינו להכנה אחרונה לפני החקירה. מקורביו אמרו ל-ynet כי "כמו בפעמים הקודמות, אולמרט מעמיד את עצמו לרשות החוקרים ויענה על שאלותיהם". ארבעה חוקרים, ובראשם ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה, תת-ניצב שלומי איילון, יתייצבו במעונו של אולמרט, ישאלו אותו שאלות שעליהן לא נשאל בעבר, ויבקשו הסברים.

 

במקביל, נמשכת עבודתם של צוות חוקרי המשטרה בארה"ב, שממשיך לבצע חיקורי דין, גובה עדויות ואוסף מסמכים. החומרים שנאספו עד כה מחזקים את התיק נגד אולמרט, ואת החשד שקיבל כספים בסכומים משמעותיים ולא מאות דולרים, כפי שפורסם באחרונה. החוקרים ינסו לעמת את ראש הממשלה עם החשדות שעלו בארה"ב.

 

פרקליט מחוז ירושלים, אלי אברבנאל, הודיע לפרקליטי ראש הממשלה כי לא יקבלו את כל חומרי החקירה לפני החקירה הנגדית של משה טלנסקי, שתתחיל ביום חמישי הקרוב ותימשך חמישה ימים ברציפות מ-9:00 בבוקר עד 16:00. לדבריו, בחיקור הדין נגבו מספר הודעות שטרם הועברו לידי משטרת ישראל: "אנו מעריכים כי הודעות אלה יועברו אלינו במהלך השבוע הבא ומיד עם קבלתן נעמידן לרשותכם".

 

עוד ציין פרקליט מחוז ירושלים במכתבו לפרקליטי אולמרט כי "חומר חקירה נוסף שנאסף על-ידי המשטרה, לא יועבר בשלב זה לעיונכם, זאת מטעמי טובת החקירה. אנו מקווים שבהקדם האפשרי ניתן יהיה להעביר גם חומר זה לעיונכם". הוא הזמין אותם לבוא למשרדו ולהעתיק חומר חקירה אחר, לקראת החקירה הנגדית.

 

הפרקליטים דורשים את כל חומר החקירה

תשובתו זו לא סיפקה את פרקליטיו של אולמרט, אלי זהר ורועי בלכר, ואת פרקליטה של שולה זקן, מיכה פטמן. הם הגישו עתירה דחופה לבית המשפט המחוזי בירושלים בדרישה להעביר להם את כל חומר החקירה בעניינו של אולמרט. לדבריהם, "הודעתו של עו"ד אברבנאל עומדת בניגוד מוחלט להתחייבותה של הפרקליטות בפני בית המשפט הנכבד ובפני בית המשפט העליון, כי כל חומר החקירה יימסר קודם לעדותו המוקדמת של מר טלנסקי".

 

בהסתמך על ניסיון העבר, בתום חקירתו הנוכחית של ראש הממשלה, צפויים החוקרים להגיע למטה הארצי - שם ייפגשו עם ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב יוחנן דנינו, ומפקד יחידת לה"ב 433, ניצב יואב סגלוביץ'. הם יציגו את חומרי החקירה, ומשם צפויים להמשיך ללשכתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. בתום הערכת החומר שהצטבר בתיק - יוחלט האם ומתי לדרוש חקירה נוספת של ראש הממשלה.

 

לא ברור אם אכן תתגשם תקוותם של החוקרים להשלים את התיק בקרוב, שכן פרקליטיו של ראש הממשלה דורשים להמשיך את החקירה הנגדית של טלנסקי מעבר לחמשת הימים שנקבעו. קביעת דיונים נוספים עלולה לדחות את ההליכים המשפטיים. בסוף מאי העיד טלנסקי במשך שבע שעות בבית המשפט המחוזי בירושלים, וסיפר כיצד סיפק לראש הממשלה מעטפות עם כסף, כרטיס אשראי, טיסות ואירוח במלונות פאר וגם הלוואה נדיבה של מאות אלפי דולרים. עדותו הובילה לטלטלה פוליטית, ובמרכזה קריאתו של אהוד ברק לאולמרט לפרוש מתפקידו וקריאתה של ציפי לבני לפריימריז מוקדמים. 


פורסם לראשונה 10/07/2008 23:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט
צילום: רויטרס
צילום: גיל יוחנן
החוקרים מגיעים לבית ראש הממשלה, לפני חודשיים
צילום: גיל יוחנן
זקן
צילום: שאול גולן
מומלצים