שתף קטע נבחר

ארה"ב: ספקיות נוספות חוסמות אתרי פדופיליה

שתיים מספקיות האינטרנט הגדולות בארצות הברית חתמו על הסכם עם התובע הכללי של ניו יורק, לפיו יחסמו אתרים ופורומים העוסקים בפדופיליה

חברות התקשורת והאינטרנט האמריקניות, AT&T ו-AOL, הסכימו לחסום אתרי פדופיליה דרך שרתי האינטרנט שלהם, כך מסר אתמול (ה') אנדרו קומו, התובע הכללי של ניו-יורק, פעיל ידוע כנגד פורנוגרפיית ילדים ברשת. 

 

ההסכם עם שתי ספקיות האינטרנט הגדולות בארה"ב מגיע כחודש אחרי ששלוש חברות ענק אחרות, Verizon, Sprint ו-Time Warner Cables חתמו על הסכמים דומים עם קומו, שהפעיל עליהן לחצים רבים לשם השגת מטרה זו.

 

החברות הסכימו, בנוסף לחסימת אתרי Web, לחסום גם קבוצות דיון שמספקות תמונות לא חוקיות, בדומה לחסימה של שירותי Usenet שבוצעה בחודש שעבר על ידי שלוש הספקיות שחתמו אז על ההסדר. ההסכם ישפיע על כלל הגולשים בארצות הברית, ולא רק על אלה שבמדינת ניו-יורק.

 

"ההסכם עם שניים מספקיות האינטרנט הגדולות בארה"ב, שנועד למגר את פורנוגרפית הילדים ברשת, מהדק את החבל סביב צווארה של התעשייה המפוקפקת הזו" אמר קומו.

 

המסננים יזהו תמונות

קומו הסביר שכדי לבצע את החסימה בפועל, המשרד שלו פיתח טכנולוגיה חדשה שתוכל לזהות תמונות המכילות תכנים פדופיליים. לדבי קומו, לכל תמונה יש חתימה דיגיטלית ייחודית, וברגע שתמונה בעייתית תזוהה ותרשם ככזאת, ניתן יהיה לאתר תמונות זהות בכל רחבי הרשת. על ידי הקמת מאגר הכולל את מידע זה, הצליחו חוקרים לסנן עשרות אלפי קבצים, ולזהות במהירות תכנים

בעיתיים.

 

דיוויד קונדיט, נשיא חברת AT&T לענייני משפטים ורגולציה מסר בתגובה: "אנחנו שמחים לעבוד עם התובע הכללי והמרכז הלאומי להגנה על ילדים בסיכון, במאמציהם למנוע את הפצת החומר הפוגעני".

 

אירה פרקר, סגן נשיא AOL, מסר בתגובה: "החברה גאה לתמוך במאמציו של התובע הכללי קומו להלחם בפדופיליה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסננים את האינטרנט
צילום: index open
מומלצים