שתף קטע נבחר

צה"ל מכחיש: חיל האוויר לא מתאמן בעיראק

כלי תקשורת עיראקיים דיווחו כי מטוסי חיל האוויר נוחתים בבסיסי צבא ארה"ב בעיראק כהכנה לתקיפה מתוכננת באיראן. בצה"ל הכחישו את הטענות מכל וכל, והבהירו: "אין לפרסומים כל שחר"

צה"ל הכחיש הערב (שישי) את הדיווחים בתקשורת העיראקית, לפיהם מטוסי חיל האוויר מקיימים זה יותר מחודש טיסות בשמי עיראק ונוחתים במספר בסיסים של חיל האוויר האמריקני במדינה. זאת, כהכנה לביצוע תקופות באיראן. בצבא אמרו כי "לפרסומים אין כל שחר"

 

גורמים במשרד ההגנה בבגדד טענו בדיווח כי מטוסי קרב ישראלים ערכו פעילות רחבת היקף במספר בסיסים של ארצות הברית. עוד מסרו הגורמים כי הכוחות האמריקנים נקטו שורה של צעדי ביטחון תקיפים ותגברו את אמצעי האבטחה סביב הבסיסים הללו.

 

בכירי צבא עיראק בדימוס במחוז אל-אנבאר טענו כי מטוסי קרב נוהגים להגיע בלילות מכיוון ירדן, להיכנס לשטחה של עיראק ולנחות בשדה תעופה הסמוך לעיר חדית'ה. לפי אותם המקורות, מדובר במטוסי קרב ישראליים שמבצעים תמרונים כהיערכות לקראת מתקפה אווירית על מתקני הגרעין של איראן.

 

עוד מעריכים אותם המקורות כי אפשר שבסיסי האוויר האסטרטגיים הללו יהוו פלטפורמה עבור חיל האוויר הישראלי לקראת תקיפות באיראן. בדיווח נאמר עוד כי אם ירצו מטוסי קרב להמריא משם, הם יוכלו להיכנס לשטחה של איראן בתוך חמש דקות ולהגיע לכור בבושהר ב"זמן שיא". 

 

אפשרות תקיפת מתקני הגרעין באיראן עלתה לאחרונה לכותרות בעולם, במיוחד לאחר פרסום קיומם של תמרונים אוויריים מעל יוון, שדימו תקיפה

ארוכת טווח. גורם פוליטי ישראלי צוטט ב"טיימס" ואמר: "זו החזרה הגנרלית". 

 

אתמול שיגר שר הביטחון אהוד ברק  מסר מאיים כלפי איראן ואמר: "ישראל היא המדינה החזקה ביותר באזור, והיא הוכיחה כי היא לא נרתעה בעבר מפעילות כשיש חשש לפגיעה באינטרסים החיוניים שלה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר חיל האויר
לא טסים בעיראק
צילום: אתר חיל האויר
מומלצים