שתף קטע נבחר

הפרקליטות: לא לתת לאולמרט את חומר החקירה

בתשובה לעתירתם של עורכי דינו של ראש הממשלה, שביקשו לקבל עוד חומר חקירה בעניין "מעטפות הכסף", קובע פרקליט המדינה, משה לדור כי "חשיפה זו עלולה לחבל בסיכויי החקירה להגיע לחקר האמת". לדבריו, אולמרט חשוד בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובעבירות נוספות

הפרקליטות מסרבת לתת לפרקליטיו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, חומר נוסף הנוגע לחקירתו בפרשת "מעטפות הכסף". הבוקר (יום א') הגישה הפרקליטות את תשובתה לעתירה שהגישו עורכי דינו של אולמרט. לטענת פרקליט המדינה, משה לדור, חשיפת החומרים עלולה לחבל בחקירה.

 

צפו בחשבוניות הכפולות כפי שנחשפו ע"י גידי וייץ בעיתון הארץ .

 

"בעוד שחשיפת החומר לידי המשיבים בשלב זה אינה עשויה לשמש אותם לניהול חקירתם הנגדית את מר טלנסקי, חשיפה זו עלולה לחבל בסיכויי החקירה להגיע לחקר האמת באפיק המתואר לעיל, וזאת - ככל שמדובר בעדים ובראיות שעדיין לא נאספו אל תיק החקירה", כתב לדור לקראת החקירה הנגדית של משה טלנסקי ביום חמישי. "לאור האמור לעיל מתבקש בית המשפט הנכבד לדחות את הבקשה. או לחלופין - לקבוע ישיבה קצרה לשם קיום דיון בפני בית המשפט".

 

לדור ציין כי אולמרט חשוד בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, בעבירות דיווח, בעבירות מס, ובעבירות נוספות: "חקירת המשטרה בעניין זה נמצאת בעיצומה והעברתו של חומר חקירה שכבר נאסף בעניין זה, עלולה לפגוע במהלכה התקין".

 

פרקליט המדינה כתב על תהליך החקירה ועל הקשר עם הפרשה החדשה, בה נחקר אולמרט ביום שישי: "במהלך השבועות האחרונים, במסגרת חקירת הפרשה ובתוך כך בדיקת גרסתו של אולמרט, לפיה כספים שקיבל מטלנסקי שימשו למימון נסיעותיו לחו"ל, נאסף בידי המשטרה חומר ראיות המעלה חשד לפיו ראש הממשלה קיבל בעת ובעונה אחת ממספר גורמים שהזמינו אותו לחו"ל בשנים האחרונות, מימון עבור טיסותיו, אף שטיסות אלה שולמו, באופן מלא או חלקי, גם על ידי גורמים נוספים".

 

לדור הוסיף כי "על-פי החשד, נהנה אולמרט מהסכומים העודפים שנותרו ברשותו. ראש הממשלה פעל בדרך זו, בעת שכיהן כראש העיר ירושלים וכשר התמ"ת, והשתמש בסכומים העודפים בין היתר כדי לממן את טיסותיהם הפרטיות שלו ושל בני משפחתו במהלך אותן שנים".

 

עורכי דינו של אולמרט הגישו בשבוע שעבר עתירה לבית המשפט המחוזי בירושלים, בדרישה מהפרקליטות להעביר לידיהם לאחר החקירה את כל חומר הראיות המצוי בידיה בפרשת "מעטפות הכסף".

 

פרקליטיו של אולמרט, אלי זהר ורועי בלכר וכן פרקליטה של שולה זקן, עורך הדין מיכה פטמן, טענו בעתירתם כי פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנאל, הודיע להם כי חומר החקירה לא יימסר עד לחקירתו הנגדית של משה טלנסקי.

 

במכתב ששיגר אברבנאל לפרקליטי אולמרט נכתב: "בחיקור דין שנערך בארה"ב, נגבו מספר הודעות שטרם הועברו לידי משטרת ישראל. אנו מעריכים כי הודעות אלה יועברו אלינו במהלך השבוע הבא ומיד עם קבלתן נעמידן לרשותכם. חומר חקירה נוסף שנאסף על ידי המשטרה, לא יועבר בשלב זה לעיונכם, זאת מטעמי טובת החקירה. אנו מקווים שבהקדם האפשרי ניתן יהיה להעביר גם חומר זה לעיונכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה לדור. חשיפה תחבל בחקירה
צילום: גיל יוחנן
אהוד אולמרט. ביקש את החומר
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
טלנסקי. יעיד מיום חמישי
צילום: דודי ועקנין
מומלצים