שתף קטע נבחר

היא אוהבת רק רדיו ודת

האם בפעם הבאה שתיכנסו לאולפני רדיו תל אביב תמצאו תמונה של הכוכב החסידי אברהם פריד לצד סאבלימינל? כן, אם זה תלוי במגישים של "קבלייט שבת" - תוכנית המסורת החדשה שמשודרת בימי שישי

המזוזה באולפנים של רדיו תל אביב חייכה בהפתעה. היא לא זכרה מתי בפעם האחרונה קיבלה יחס חם כל כך. מין נשיקה כזו של חיבה בצהרי יום שישי, בואך שבת.

 

השעה 12 בצהריים. מנחם טוקר וקובי סלע, שני שדרני רדיו ותיקים במגזר החרדי, נכנסים לאולפנים בנמל תל אביב כדי להשיק את תוכניתם החדשה "קבלייט שבת" - תוכנית מסורת בלב המאפליה. טוב, לא נגזים, אבל תוכנית מסורת ראשונה מסוגה בתחנה החילונית למהדרין.

 

בכניסה מלוות את שני חובשי הכיפה השחורה תמונות של אמנים ישראלים. "בפעם הבאה שאנחנו באים, תזכיר לי לתלות כאן תמונה של אברהם פריד", אומר טוקר, ומצביע על פיסת קיר פנויה ליד תמונתו של סאבלימינל.

 

נכנסים לאולפן. את הכיסא מפנה השדרנית מהמשמרת הקודמת, לבושה כמי שמוכנה לתפוס קצת צבע על חוף הים. סלע לא מצליח להתאפק ושולח עקיצה מבודחת: "בתוכנית הבאה תדאגי שיהיה לך שביס". סגירות אחרונות, ועוברים

על מה שצפוי בתוכנית - פינה עם הרב לאו, ראיון עם שולי רנד, חידות ופרסים. לא סתם פרסים, כשרים.

 

האם אחוזי הלחות הגבוהים בנמל תל-אביב הם אלה שהביאו לכך שתוכנית יהדות שובצה בלוח השידורים, או אולי מדובר בקריצה לקראת מכרז הרדיו האזורי. כך או כך, מעתה בכל יום שישי בשעה 13 בצהריים, תוכלו להאזין לתוכנית החדשה.

 

"לא באנו להטיף לאף אחד - לא לשמור שבת ולא לאכול כשר. אם יש מישהו שמתלבט, אולי התוכנית תעזור לו לכוון את עצמו לכיוון שהוא רוצה" מסכם סלע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורלי דיין
סלע. לא התאפק
צילום: אורלי דיין
צילום: אורלי דיין
טוקר. יתלה את פריד
צילום: אורלי דיין
מומלצים