שתף קטע נבחר

סקירה: נוקיה E51 - טלפון עסקי להמונים

‭E51‬ הוא הלהיט העסקי-המוני החדש של נוקיה, שמציע תמורה גבוהה לסחורה טובה, אך לא מושלמת

‭E51‬ הוא הלהיט העסקי להמונים (יש דבר כזה, בטח. כמו שיש ריבוע מעוגל) החדש של נוקיה. להבדיל מטלפון עסקי-למנהלים, מחירו מקוטלג בטווח הבינוני ועיצובו שבלוני, כמקובל אצל הפינים.

 

מה כל-כך "עסקי" בו? ככל הנראה, לחצני קיצור-דרך מיוחדים לאנשי קשר לתיבת האי-מייל, ללוח השנה, והפתעה - גם ל-Bluetooth (לחיצה ארוכה על הכוכבית) ולהקלטת שיחות (בצד המכשיר‭.(‬ ויש גם רכיב WiFi פנימי (שחשוב גם לסתם בשר ודם, גם אם הוא לא "עסקי‭,"‬ או עסוק או עסקן‭.(‬

 

אבל מעבר להגדרות, זהו טלפון עוצמתי ביותר, בעל גזרה דקיקה ‭1.2)‬ ס"מ בלבד) אך שרירים משורגים, וחישוקי מגנזיום בצורת מסגרת בוהקת, בשביל היוקרה, עאלק. למעשה, הוא מחליף את דגם ה‭-E65-‬סליידר בן השנה, רק ללא הסליידר, ועם תוספות עדכניות.

 

יחסית ל‭E65-‬ הוא שוקל פחות ‭100)‬ גרם מול ‭,(115‬ אבל ‭E51‬ הוא כבר מכשיר דור ‭,3.5‬ צריכת הסוללה שלו יעילה בהרבה, הוא כולל יותר זיכרון פנימי ‭130)‬ מ"ב‭,(‬ כרטיס ההרחבה שלו "אוכל" גם 4 ג'יגה (מול 2 בלבד בקודמו‭,(‬ יש בו רדיו ‭,FM‬ והוא יודע לנגן מבחר עשיר יותר של פורמטי מוזיקה. ועוד תכונה מתחשבת: שקע סטנדרטי לאוזניות.

 

צריך עיני נץ

מערכת ההפעלה סימביאן, שעומדת מאחורי הממשק, יעילה כתמיד, אבל גם איטית כתמיד המכשיר כולל עושר עצום של תכונות ותוכנות - כולל הצגת קובצי אופיס ו‭PDF-‬ שהתקבלו במייל, וגם כלי

חיפוש יעיל בכל רשומות הטלפון, אפשרות להדפסה אלחוטית, דואר, מצלמת 2 מגהפיקסל בסיסית, ואפילו "סיוע קולי" משעשע, מקריא טקסטים עבריים, שנשמעים כמו אמהרית עילגת. נסו ותיהנו.

 

בהמשך לסדרתנו "אין ארוחות חינם‭,"‬ יש מחיר לכל הטוב הזה. והפעם: לפני השימוש ב‭E51-‬ חובה להצטייד מראש בעיני נץ, באצבעות ננס ובאוזני המן. ונתחיל במסך שמציג שילוב מוזר בין גודל בינוני לרזולוציה נהדרת, גבוהה במיוחד ‭16)‬ מיליון גוונים‭.(‬ התוצאה: טקסט ממוזער, קשה לקריאה, גם כשבחרתם בגופן הכי גדול.

 

נמשיך במקשים, שרובם (לחצני הספרות) אמנם בגודל הגיוני, אבל חלקם דקיקים מדי (ריבוע הג'ויסטיק העדין, לחצני הפונקציות בשתי פינות המסך) או קשים מדי ללחיצה (לחצני השמע וההקלטה בצידי הטלפון וכפתור ההפעלה בראש המכשיר, שלא תצליחו להכניע בלי עזרה מתונה ממשה השכן‭.(‬

 

אם בכל זאת הגעתם לשלב התשלום, שימו לב: 59 שקל בחודש לשלוש שנים, לא כולל החזרים (2124 שקלים) פלוס חבילת דור שלישי, או 89 שקל בחודש ללא חבילת דור שלישי (3204 שקלים). תמורה גבוהה לסחורה טובה, אך לא מושלמת. המכשיר משווק ברשת אורנג'.

 

ציון:

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים