שתף קטע נבחר

המבקר: ניהול לא תקין של חשבונות סיעת גיל

מבקר המדינה מצא כי סיעות הגמלאים ותקומה לא ניהלו את חשבונותיהם לפי הנהלים. מהבדיקה עולה כי מפלגת העבודה בגרעון של 128 מיליון שקלים

מבקר המדינה מצא כי שתי סיעות בכנסת - מפלגת הגמלאים ותקומה - לא ניהלו את חשבונותיהם לפי נהלי המבקר. כך עולה מדו"ח שפורסם היום (ג'). יתר הסיעות ניהלו את החשבונות לפי הנהלים. הדו"ח מתייחס לתקופה שבין הבחירות לכנסת ב-2006 לסוף שנת 2007.

 

18 הסיעות בכנסת דיווחו למבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, כי באותה תקופה הכנסותיהן הסתכמו בכ-187 מיליון שקלים. המימון שקיבלו אותן סיעות בתקופה זו הסתכם ב-158 מיליון שקלים.

 

המבקר ציין כי למפלגות רבות גירעון גדול: למפלגה העבודה גרעון בגובה של יותר מ-128 מיליון שקלים, לליכוד גרעון של כ-34 מיליון שקלים, המפד"ל 21 מיליון שקלים, חד"ש 5 מיליון שקלים, מולדת 5 מיליון שקלים, ישראל ביתנו 3 מיליון שקלים, מרצ-יחד 3 מיליון שקלים - אך בפועל הגרעון מסתכם ב-11 מיליון שקלים.

 

 יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ זבולון אורלב אמר בתגובה: "העובדה שרובן המכריע של המפלגות זכו בדו"ח חיובי מלמדת כי כאשר נותנים למבקר המדינה סמכויות ושיניים – קיימת הרתעה". לדברי אורלב, "הקנסות המשמעותיים שהמבקר מוסמך להשית בגין חריגות בניהול הכספי של המפלגות השפיעו על הניהול התקין, ודווקא המפלגות שמועדות לעבור על חוקי מימון המפלגות מקבלות דו"חות חיוביים הרבה יותר מיתר הגופים המבוקרים, לרבות משרדי הממשלה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המבקר לינדנשטאוס. דו"ח לכנסת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים