שתף קטע נבחר

אלון מזרחי מאמן הפועל יהוד: "להקים את המועדון מחדש"

גם מחזיקת הגביע מ-1982 חוזרת. עשור לאחר שהתפרקה ושלוש שנים אחרי הקאמבק הכושל, תפתח הקבוצה דף חדש בליגה ג' עם האווירון: "רוצים לחזור לימים היפים"

ליגה ג' תהיה השנה מעניינת מהרגיל. הסיבה: אופנת החזרה לשנות ה-70' וה-80'. מסתבר שלא רק מכבי יפו מתקאמבקת בימים אלה, אלא גם הפועל יהוד, שתשחק עימה ככל הנראה באותו מחוז. מחזיקת הגביע מ-1982 החליטה ללכת על שם גדול והחתימה את אלון מזרחי כמאמן במטרה להחזיר עטרה ליושנה.

 

הקבוצה שהיתה מזוהה עם שיטת הבונקר, עם משפחת ויזן ועם שלום רוקבן הלהטוטן, הדרדרה במהלך שנות ה-90' עד לכדי התפרקות ב-1998. ב-2004 היא עשתה ניסיון חזרה כושל בראשות אהרון ואבנר ויזן והושעתה מפעילות בעקבות פרשת רישום שחקנים עם כרטיסים מזוייפים. על הדרך נהרס גם מתחם האימונים החדש ואחד אחר נבנה במקומו ליד הקניון העירוני.


רוצה להחזיר עטרה ליושנה. אלון מזרחי בימיו כשחקן (צילום: צפריר אביוב)

 

ראש העיר, יוסי בן דוד, עומד מאחורי ההקמה מחדש של המועדון, בניסיון להימנע מטעויות העבר. מי שיעמוד בראש הפרויקט הוא לא אחר מאלון מזרחי, מלך שערי ליגת העל בכל הזמנים, שיהיה אחראי על הקבוצה הבוגרת וגם על הקבוצות הצעירות. מזרחי, שמחזיק בתעודת מאמן ואף עבר השתלמויות כמאמן כושר ועבד בקבוצות מהליגה הלאומית כמאמן שוערים, נשמע נלהב לקראת האתגר החדש.

 

"זה מועדון שמקימים מחדש במטרה להחזירו לימיו היפים", אמר האווירון ל-ynet. "יהיה לנו מגרש יפהפה שישרת את מחלקת הנוער וקבוצת הבוגרים בעלות של 12 מיליון שקל. השקיעו הרבה כספים על מנת להקים תשתית טובה. ותשתית טובה זה אומר שמתחילים מהילדים וברגע שנעשה את זה, נממש את הפוטנציאל עד כמה שניתן, כי יש פוטנציאל בעיר הזו".

 

מזרחי מתכוון לרכוש מספר שחקנים מנוסים ובמקביל יבנה על התוצרת המקומית: "המטרה היא לטפס כמה שיותר ליגות במהלך השנים, לאו דווקא בעונה הנוכחית. בכלל, צריך לזכור שלא באתי רק לבוגרים, אלא בהסתכלות יותר רחבה על המחלקות הצעירות. ההעדפה שלי היתה דווקא לקחת על עצמי קבוצת נוער, כדי לייצר שחקנים ועל הדרך גם לעזור לקבוצה הבוגרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יועד כהן
אלון מזרחי
צילום: יועד כהן
מומלצים