שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יפן: 400 אלף דייגים נגד מחירי הדלק
  הדייגים היפנים מוחים נגד אי-התערבות הממשלה בעליית מחירי הדלק, הפוגעת קשות בתעשיית הדיג של המדינה. בשביתה בת יום אחד השתתפו 200 אלף סירות ו-3,000 דייגים הגיעו להפגין בטוקיו מכל רחבי יפן

  דייגים ברחבי יפן פתחו היום (ג') בשביתה בת יום אחד במחאה על מחירי הדלק הגואים - המכה האחרונה לתעשיית הדייג היפנית. השביתה היא הגדולה אי פעם בתולדות המדינה, והיא כללה 200 אלף סירות ו-400 אלף עובדים, כך לפי מארגני השביתה. יותר מ-3,000 דייגים מכל רחבי יפן התאספו במרכז טוקיו וצעדו במחאה סביב משרד הדיג.

   

  "אנו מבקשים כי הממשלה תנקוט באופן מידי בצעדי חירום כדי להבטיח את הישרדותה של תעשיית הדיג", כך לפי יו"ר פדרצית הדיג הלאומית, איקוהירו האטורי. הפדרציה מבקשת הורדת המס על הדלק, כמו גם סיוע פיננסי נוסף לתעשייה. "הדייגים עברו את הגבול של מה שהם יכולים לעשות בעצמם", הוסיף האטורי.

   

  כמנהגן של שביתות רבות ביפן, הפסקת העבודה היומית הייתה ברומה סמלית. מחירי הדגים בשוק הדגים בטוקיו לא עלו באופן מיוחד, וסוחרים אמרו כי הם לא מצפים למחסור בדגים.

   

  הדגה העשירה והמגוונת הנידוגה במימי יפן, מדינה המורכבת מאיים, מרכיבה חלק נכבד מהתזונה והמטבח היפני. הדייגים היפנים הם מקור לגאווה לאומית, ויפן ניסתה במשך השנים לדחות לחץ בינלאומי להפסקת ציד הלוויתנים ונושאי איכות סביבה אחרים שעלולים לפגוע בתעשית הדיג.

   

  אך היפנים מתחילים לעזוב את תזונת הדגים המסורתית לטובת מוצרי בשר, ומעדיפים ארוחות קלות יותר להכנה. בהתמודדם עם שינוי בהרגלי האכילה של הציבור, מתחרים זולים מחו"ל ומלאי דגה מדולדל כתוצאה מדיג-יתר, דייגי יפן אומרים כי הם נלחמים כדי לשרוד, ואינם יכולים לעמוד במחירי הדלק העולים ללא עזרה ממשלתית.

   

  "חייב להיות משהו שהממשלה יכולה לעשות, כי כרגע המצב קשה מאוד", אמר טצוהירו קוטני, שנסע כ-900 ק"מ בכדי להגיע להפגנה בבירה היפנית.

   

  בחודש שעבר עצרו את פעילותן כ-3,000 ספינות דיג דיונונים ברחבי יפן, במחאה על מחירי הדלק. הייתה זו השביתה הראשונה של תעשיית דיג יפנית במחאה על מחירי הנפט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הסירות עומדות ריקות
  צילום: AFP
  400 אלף עובדים
  צילום: AP
  מומלצים