שתף קטע נבחר

טלנסקי יצום ויעיד; "האיומים לא ירתיעו אותו"

אחרי שאנשי אולמרט חשפו צילומים מהחקירה בהם נראה טלנסקי מבולבל, הבוקר הם מתכוונים לנסות להוכיח כיצד ניסתה המשטרה לשתול חומרים בפיו. מקורבי העד המרכזי: "נקעה נפשו של הציבור מהאלימות המילולית של אולמרט ואנשיו". מקורבי רה"מ: "התברר שטלנסקי שקרן"

"נקעה נפשו של הציבור מהבריונות והאלימות המילולית של אולמרט ואנשיו. האיומים לא ירתיעו את העד לומר את האמת בפרשה". כך אמרו אמש (שבת) ל-ynet מקורביו של העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף", משה טלנסקי, לקראת המשך החקירה הנגדית שלו בבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

עם חידוש החקירה הנגדית צפויים עורכי דינו של ראש הממשלה אהוד אולמרט להציג קטעי וידאו נוספים שבהם יופיעו לטענתם סתירות בדברי העד המרכזי. למרות ציון י"ז בתמוז,

 שבו מתכוון טלנסקי לצום - עורך דינו ז'אק חן הבהיר, כי בכוונתו להעיד ככל שיידרש.

 

בסוף השבוע נחשפו קטעים מהחקירה, שנערכו בידי פרקליטי ראש הממשלה. טלנסקי נראה כשהוא סותר את עצמו מספר פעמים בשורה של שאלות שמפנים אליו החוקרים. פרקליט המדינה, משה לדור, אמר בתגובה כי זו "תמונה חלקית בלבד".

  

מנגד, איש יחסי הציבור של ראש הממשלה, אמיר דן, מצייר כמובן תמונה אחרת. "מה שראינו ביום שישי זה איך עד מרכזי סותר את עצמו פעם אחר פעם, ואיך הוא משנה את גרסתו שוב ושוב. ראינו את פרקליט המדינה נעמד על רגליו כל מספר דקות ומתנגד מתוך לחץ, התנגדויות שלא מתקבלות על ידי בית המשפט.

 

"טלנסקי יגיד הכל כדי להציל את עצמו"

"ראינו גם את טלנסקי מחליט פתאום לבקש לקצר את עדותו, בדיוק לאחר שסתירותיו נחשפות", הוסיף דן. "הגירסה של הפרקליטות והמשטרה הולכת ונסדקת והדבר צפוי להמשיך ביתר שאת גם בימים הקרובים, עד שבסוף הפרקליטות והמשטרה יישארו בלי שום דבר ביד".

 

עוד טוען דן כי "הפרקליטות והמשטרה משחקות משחק שערורייתי,

שבו בכל פעם שסופגים מכה בזירה אחת הם מעוררים זירה אחרת להסוות על כך. ולכן החלו במהלך סוף השבוע שמועות על חקירתו הצפויה של אולמרט בפרשיות אחרות".

 

מקורביו של אולמרט אמרו לאחר היום השני לחקירה הנגדית: "התברר חד משמעית שמוריס טלנסקי הוא שקרן שיגיד הכל כדי להציל את עצמו". לפי גורמים בסביבתו של אולמרט, ינסו הפרקליטים להוכיח הבוקר כיצד ניסתה המשטרה לשתול חומרים בפיו של טלנסקי. "עם האיש הזה אי אפשר להפיל ראש ממשלה בישראל", אמרו המקורבים.


פורסם לראשונה 19/07/2008 23:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טלנסקי. צום קל?
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. "אי אפשר להפילו עם חומרים כאלה"
צילום: AP
עו"ד אלי זהר. ימשיך לנסות לערער אמינות טלנסקי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים