שתף קטע נבחר

הממשלה הקימה ועדה שתדון בהקמת עיר ערבית

ברוב של 14 תומכים מול ארבעה מתנגדים אישרה הממשלה להקים ועדה בין-משרדית, שתקדם הקמת עיר ערבית חדשה בגליל. שר הפנים הסביר: "הכוונה היא לעיר מודרנית, שכל זוג צעיר יוכל לקנות בית כמו בכל עיר אחרת בעולם"

הממשלה החליטה היום (א') על הקמת ועדה בין-משרדית שתקדם את הקמת העיר הערבית החדשה בגליל. הוועדה תגיש את המלצותיה עד תום שנת 2008. כך הודיע שר הפנים, מאיר שטרית. 14 שרים תמכו בהחלטה וארבעה הצביעו נגדה.

 

בראש הוועדה יעמוד מנכ"ל משרד הפנים, אריה בר, ויהיו חברים בה מנכ"לים אחרים של משרדי ממשלה ואנשי משרד אוצר. שר הביטחון, אהוד ברק, ביקש לצרף את מנכ"ל משרד הביטחון לוועדה וכך אכן סוכם.

 

שר הפנים, מאיר שטרית, שיזם את המהלך, בירך על ההחלטה ואמר כי מדובר בצעד משמעותי. "קיים צורך להרחיב את מגוון ההזדמנויות העומד בפני האוכלוסייה הלא יהודית. השאיפה שלי היא הקמת עיר ערבית חדשה בגליל, מזה מספר חודשים אני מקדם את הקמתה ותכנונה. הכוונה היא לעיר מודרנית שכל זוג צעיר יוכל לקנות בית כמו בכל עיר אחרת בעולם".

 

בדברי ההסבר להחלטה שהובאה לאישור השרים נאמר כי "תמ"א 35 והכנתן של עשרות תכניות מתאר לישובים הלא יהודיים העלו את הצורך להרחיב את מגוון

ההזדמנויות העומד בפני האוכלוסייה הלא יהודית". עוד נאמר לשרים כי "השינויים הדמוגרפים והחברתיים באוכלוסייה זו והצורך לשלבה בכלכלה ובחברה בישראל - מחייב הקמה של נדבך עירוני חדש עבור אוכלוסייה זו. צורך זה בולט במיוחד על רקע המבנה המסורתי של היישובים הלא יהודיים".

 

ההסבר מפרט עוד כי הישובים העירוניים הלא יהודיים הם ברובם כאלה שהתפתחו מישובים בעלי אופי כפרי. "הליך העיור על רקע מצב זה, מתקשה ליצור תשתית עירונית מוסדרת בתחומי התעסוקה, החינוך, התרבות והרווחה, ובוודאי בתחומי התחבורה והתברואה". בכוונת הממשלה לשלב בעבודת הצוות המקצועי גם אנשי תכנון ערבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
השר שטרית. מברך
צילום: עופר עמרם
מומלצים