שתף קטע נבחר

פרקליט רה"מ: חקירת טלנסקי עוד תגיע למבקר

צוות ההגנה של ראש הממשלה הביע שביעות רצון בתום יום נוסף של חקירת טלנסקי בבית המשפט. עו"ד נבות תל-צור זעם על דברים שלטענתו שמו החוקרים בפיו של העד והפתיע: "זה דבר חמור מאוד שיכול להגיע למבקר המדינה". מקורבי טלנסקי: "כדי לרסק את עדותו, יצטרכו לרסק את הודאתו של אולמרט, את עדות עו"ד מסר ורישומיה של שולה זקן"

האם דווקא מי שמתנגח במבקר המדינה עשוי להזדקק לשירותיו? בתום היום השלישי של החקירה הנגדית של משה טלנסקי בבית המשפט המחוזי בירושלים ניסו היום (א') פרקליטי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, להציג סתירות בעדויותיו. עורכי הדין התמקדו בעיקר בהלוואה שלכאורה נתן טלנסקי לאולמרט למימון חופשתו באיטליה, וב-70 אלף דולר שאותם לווה מבנק ירושלים.

 

פרקליטיו של ראש הממשלה אמרו בתום הדיון כי עלתה תמונה קשה של המשטרה, משום שהחוקרים "העבירו" לטלנסקי מידע שהם ביקשו לשמוע. "זה דבר חמור מאוד שיכול להיות שיגיע למבקר המדינה", אמר עו"ד נבות תל-צור. התבטאותו של הפרקליט מפתיעה, לנוכח העובדה שראש הממשלה ומבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, מנהלים מערכת יחסים עכורה במיוחד זה חודשים ארוכים.

 

מקורבי ראש הממשלה הוסיפו כי הסתירות הרבות בעדויותיו מצביעות על חוסר אמינות בולט. "אנו לא מצפים שטלנסקי יגיד שהעיד עדות שקר במשטרה, אך היום כולם ראו כי אכן מדובר באדם לא אמין", ציינו המקורבים.

  

עו"ד אלי זהר, שניהל את החקירה מטעם פרקליטי ראש הממשלה, אמר הסתירות והערפול בעדות טלנסקי מוכיחה כי לא ניתן לבנות עליה כתב אישום. "טלנסקי פחד בחקירותיו במשטרה ועדותו לא ברורה, קשה, מוזרה ואינה נכונה", טען זהר. 

 

"מנסים להעמיס על טלנסקי את כל צרות העולם"

לעומתם, התבטא עורך דינו של טלנסקי, ז'ק חן, כי גם בסוף היום השלישי "אנחנו נמצאים שוב באותו מקום. מנסים להעמיס על טלנסקי את כל צרות העולם". פרקליט המדינה, משה לדור, אמר בתום הדיון כי העדות טרם הסתיימה וכי רשמים אופטימיים באמצע הדרך לא מעידים על שום דבר.

 

מקורביו של העד אמרו כי "טלנסקי אמר כבר ביום הראשון שהיה תחת לחץ במשטרה, ולכן היו לו טעויות בדבריו בחקירות במשטרה. לכן החקירה רק אישרה את דברי טלנסקי לאורך כל הדרך. אולם עורכי הדין לא הצליחו לסתור פסיק בגירסתו הסופית של טלנסקי, כפי שהעיד בבית המשפט בחקירה הראשית.

 

"מעל הכל, עדותו של טלנסקי נתמכת בהודאתו של אולמרט שטלנסקי נתן לו כספים, בעדותו של אורי מסר, שטלנסקי נתן לאולמרט כספים וברישומי היומן של שולה זקן שטלנסקי נתן לאולמרט כספים", הוסיפו מקורבי טלנסקי. "כך שכדי 'לרסק' את עדותו, יצטרכו פרקליטי אולמרט לרסק תחילה את הודאתו של אולמרט, את עדותו של מסר ואת רישומיה של שולה זקן".

 

פרקליטיו של ראש הממשלה ניסו במהלך היום לקעקע את עדותו של טלנסקי ולהוכיח שלא דיבר אמת. במסגרת הניסיון לערער את אמינותו, הציגו הפרקליטים קטעי וידאו שערכו,

המציגים סתירות בחקירתו של טלנסקי במשטרה. באחד הקטעים נראה טלנסקי מעיד על כסף שהעביר לאולמרט למטרת חופשה.

 

עו"ד זהר טען כי "אולי כל הסיפור שהלווית כסף לטיול אף פעם לא קרה", אך טלנסקי התעקש ואמר: "אני לא זוכר את הנסיבות, אבל אני אומר לך שנתתי לו כסף והוא נסע לאיזה טיול".

 

לדברי טלנסקי, "בחדר החקירות היתה אווירה של בלבול ותחושה של חוסר התמצאות. אמרתי דברים שאולי הם נכונים במשטרה. לא זוכר בדיוק כל מה שאמרתי". פרקליטו של ראש הממשלה שאל את טלנסקי: "החוקרים שמו לך דברים בפה?". טלנסקי השיב: "כן, כך זה נראה". לדברי טלנסקי, ''החוקרים הכניסו אותי למצב של פחד. המצב הזה יצר אווירה של חשיבה לא לוגית. זה אותו הלחץ שחשתי כשאמרת שתמחץ אותי''. בתגובה לטענות אמרו בפרקליטות כי עדותו של טלנסקי מגובה במסמכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טלנסקי ומאבטח בבית המשפט
צילום: גיל יוחנן
עו"ד תל צור. יגיע למבקר?
צילום: גיל יוחנן
יבדוק את המשטרה? לינדנשטראוס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים