שתף קטע נבחר

ח"כ משה שרוני נחקר בחשד לאי-סדרים כספיים

לפני עשרה חודשים הודיעה היחידה לחקירות הונאה כי היא בודקת חשד לאי-סדרים בהתנהלות מפלגת הגמלאים. ח"כ שרוני, שמאז פרש מהמפלגה, נחקר בחשד לזיוף, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים. שרוני אמר בתום החקירה: "האמת תתברר במהרה"

יו"ר סיעת צדק לזקן, ח"כ משה שרוני, נחקר היום (א') באזהרה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה. שרוני נחקר לראשונה בחשד לעבירות הקשורות לפעילותו במפלגתו הקודמת, הגמלאים, שממנה פרש לאחרונה בטריקת דלת.

 

חוקרי יאח"ה הציגו בפני שרוני את החשדות נגדו: עבירות זיוף, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בענייני חשבון הבנק של סיעת הגמלאים. בתום החקירה סירב שרוני להתייחס לתוכנהּ, אך אמר ל-ynet כי הוא יצא "באותו מצב רוח טוב שאיתו נכנס לחקירה". הוא ציין עוד כי הוא מקווה "שהאמת תתברר במהרה".

 

לפני עשרה חודשים הודיעה יאח"ה באופן רשמי כי המשטרה מנהלת חקירה בחשד לאי-סדרים במפלגת הגמלאים. החקירה נפתחה חודש קודם לכן בעקבות תלונה שהוגשה בדבר חשד לזיוף מסמך שהועבר לבנק. המסמך מאפשר משיכת כספים מחשבון המפלגה ללא אישור וחתימת הגורמים המוסמכים - מזכירת המפלגה, נוה ארד. במשטרה אמרו אז כי שמותיהם של המורשים למשוך כספים מחשבון הבנק של המפלגה שונו לכאורה, בלי ידיעת ההנהלה.  

 

הפילוג בסיעת הגמלאים אושר בחודש שעבר בוועדת הכנסת, בהימנעות נציג סיעת האם, לאחר שהפורשים הודיעו על ביטול הסכם ההתקשרות שלהם עם

איש העסקים ארקדי גאידמק. שלושת הפורשים - ח"כים משה שרוני, אלחנן גלזר ושרה מרום-שלו - הודיעו על ביטול הסכם ההתקשרות שלהם עם מפלגת "צדק חברתי" של גאידמק ועל ביטול כל הסכם מוקדם שהיה להם, לפיו הם היו אמורים לייצג את מפלגת גאידמק בכנסת.

 

הודעתם של השלושה על פרישה ממפלגתם ועל חבירה לארקדי גאידמק עוררה לאחרונה סערה במפלגה ובמערכת הפוליטית, והביאה לביקורת קשה מצד חבריהם לסיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצב רוח טוב. שרוני
צילום: גיל יוחנן
מומלצים