שתף קטע נבחר

השריפה בקשת: הילד נספה בגלל תקלה במזגן

משפחת רוימי ממושב קשת הביאה את הבן ניתאי לקבורה, אולם נותרה ללא בית לשבת בו שבעה. חוקרי הדליקות ומהנדס חשמל גילו שהסיבה לשריפה נעוצה במזגן שהותקן באחד מחדרי הבית. האחות אליה עדיין נאבקת על חייה בבית החולים

שעות רבות חלפו מאז השריפה שכילתה הבוקר (יום ב') את בית משפחת רוימי במושב קשת שברמת הגולן, שריפה שהסתיימה בתוצאות טרגיות - מותו של ניתאי, בן 7, ופציעתה קשה של אחותו בת ה-11, אליה, המאושפזת בבית החולים רמב"ם בחיפה.

 

חוקרי הדליקות של שירותי הכבאות גליל עליון-גולן, יחד עם מהנדס חשמל עמלו

במשך שעות ואיתרו את מקור הקצר שהביא לשריפה. מהחקירה עולה כי מדובר במזגן שהותקן באחד מחדרי הבית. בחדר זה הריח אבי המשפחה, יעקב, ריח שרוף סמוך ל-2:00 בלילה.

 

בעקבות הריח השרוף, העביר האב שניים מילדיו מהחדר והלך לישון. כשעתיים לאחר מכן הוא ורעייתו איילת התעוררו, כשכל הבית כבר עולה בלהבות ואפוף עשן. שני הילדים שהועברו לחדר הנוסף ניצלו, בעוד השניים האחרים, שהיו בקומה העליונה של הבית נלכדו באש.


הבית נשרף כליל והמשפחה איבדה את כל רכושה (צילום: אביהו שפירא) 

 

אחר הצהריים התכנסו רבים בבית העלמין הקטן ביישוב, ללוות את ניתאי בדרכו האחרונה. במקביל, ממשיכים כולם להתפלל להחלמתה של אליה, שנפצעה באורח קשה מאוד משאיפת עשן. מנהל המחלקה לטיפול נמרץ בביה"ח לילדים מאייר ברמב"ם, ד"ר גדי בר יוסף, אמר כי מצבה של הילדה מוסיף להיות קשה ונשקפת סכנה לחייה.

 

האחות הפצועה עברה טיפול בתא לחץ

"היא הגיעה אלינו ב-6:30 בבוקר במסוק, ככל הידוע לנו היא היתה בדום לב ועברה החייאה שארכה בין חצי שעה ל-40 דקות. היא סובלת משאיפת עשן ומבעיה באספקת החמצן למוח", אמר ד"ר בר יוסף. לדבריו, הילדה עברה טיפול אחד בתא לחץ בכדי להקל עליה במידה והיא סובלת גם מהרעלה של חמצן חד פחמני. "אני מקווה שבתוך 24 שעות נדע יותר על סיכויי ההתאוששות שלה", אמר.

 

בני המשפחה איבדו את ביתם וכל רכושם, והם צפויים לעבור היום לבית חלופי לימי השבעה,

ולימים שיבואו לאחריו. עטופים בסיוע מקצועי של היישוב והמועצה, וכן בתמיכת בני משפחה וחברים. בשירותי הכבאות ביקשו בעקבות המקרה, לחזור ולחדד את הכללים בהם נתקל אדם בריח רע או ריח שרוף בביתו.

 

דובר הכבאות באזור, יאיר אלקיים, אמר: "בכל מקרה בו אדם נתקל בריח רע, יש לנסות ולאתר האם קיים מכשיר חשמלי המחובר לחשמל וגורם לריח - ולנתקו. במידה שהריח נמשך ולא מצליחים לאתר את מקורו אסור להסס ויש לפנות מיד לתחנת כבאות סמוכה. השבת המצב על כנו עלולה לגרום לקצר ולפרוץ אש או שריפה, בדומה למקרה הקשה שאירע הבוקר במושב קשת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פנים הבית שנשרף
צילום: אביהו שפירא
בגלל תקלה במזגן
צילום: אביהו שפירא
מומלצים