שתף קטע נבחר

החברים של שליט משתחררים: ומה עם גלעד?

בשעות הבוקר יבואו חבריו של גלעד שליט לבקו"ם כדי להזדכות על ציוד. את חברם למחזור אוגוסט 2005 השבוי בעזה הם לא שוכחים, ומיד לאחר שיפשטו מדים הם יצעדו לקרייה ויספרו לראשונה על תחושותיהם. "אנו לא מחפשים את מי להאשים, אלא רוצים את גלעד איתנו", אמר ל-ynet קצין לשעבר בפלוגה

עולים על אזרחי - בלי גלעד. חבריו לפלוגה של החייל החטוף, גלעד שליט, ישתחררו בבוקר (יום ג') מצה"ל. אולם, במקום לחגוג את יומם הראשון באזרחות, הם צפויים לצעוד מהבקו"ם לקרייה - לפגישה עם שר הביטחון, אהוד ברק. לאחר מכן הם צפויים להגיע לכיכר רבין, שם נתלו שלטים עם תמונתו של חברם החטוף. במקום תיערך עצרת סמלית בנושא.

 

757 ימים בשבי:

חברי שליט משתחררים: אסור שיחזור בארון

פרשנות: תיק שליט - עסקה בצל טראומות

המ"פ של שליט: לא נלחמים עליו, משהו נשבר

 

חיילי הפלוגה ממחזור אוגוסט 2005 ציפו במשך שנתיים לשחרורו של שליט מהשבי. הם המשיכו להילחם בגזרת עזה, וביתר גזרות הלחימה וכל העת שמרו את תחושותיהם בליבם.

לאחר שיחזירו את הקיטבג והמדים, יספרו לראשונה את מה שהם חשים. לחיילים יצטרף גם סגן (מיל') דגן שוחר, שהיה בעת החטיפה בטנק באזור כיסופים, וכאשר אירע הפיגוע בכרם שלום הגיע עם חייליו למקום.

 

"התחושה שלנו שצריך לעשות כל מה שניתן כדי לשחרר את גלעד", אמר שוחר - לשעבר מפקד פלוגה של שליט בגדוד 71. "אני כמפקד צריך לדעת שכל חייל שלי יודע שאלך עבורו עד קצה העולם, כדי לחלץ אותו מהשבי. ואם הוא לא יהיה בטוח בזה הוא לא יצא לקרב".


דגן שוחר על רקע השלטים בכיכר רבין (צילום: אלי אלגרט) 

 

על המחאה, סיפר שוחר: "המטרה שלנו ברורה. במקום ללכת הביתה אנחנו רוצים לדבר ולהשמיע, ולהראות לכולם שגלעד חשוב לנו - ושצריך לעשות הכל כדי לשחרר אותו. אני באופן אישי, כמפקד, מרגיש ששלחנו אותו למשימה להגן על המדינה, ומחובתנו להחזיר אותו. אני לא יודע מה עשו עד עכשיו, ואם זה מספיק או לא מספיק, אבל חייבים להמשיך לעשות, ואנחנו ניתן את הרוח הגבית למי שמקבל את ההחלטות כדי שיקבל את ההחלטות הנכונות מהר ככל האפשר".

 

"שחרור מחבלים - לא ויתור"

בשיחה עם שר הביטחון צפויים לוחמי השריון לבקש לקבל פרטים על המאמצים שעושה מערכת הביטחון לשחרורו של חברם השבוי. בנוסף הם יידרשו את שחרורו כמה שיותר מהר, בעיקר בגלל החשש שככל שיעבור יותר זמן כך יגבר הקושי להשיבו בריא ושלם.

 

לדברי שוחר, הערכים של רעות ונאמנות הם חלק מערכי צה"ל והם נר לרגליו של שליט. "גם כשמשחררים מחבלים תמורתו זה לא ויתור.

ארגוני הטרור ינסו כל הזמן לחטוף חיילים, וכל מי שטוען שאסור לשחרר אסירים תמורת גלעד שליט - זה לא ראוי ולא נכון".

 

המפקד לשעבר מודה כי יש בקרב חבריו של שליט גם לא מעט כעס ותסכול, אולם הם לא מתכוונים להפוך את זה לנושא העיקרי של מאבקם. "אנחנו מסתכלים קדימה, ולא מחפשים עכשיו את מי להאשים, אלא רוצים את גלעד איתנו. יש לו יום הולדת ב-28 באוגוסט. אנו מקווים שעד אז הוא כבר יהיה איתנו. זאת המטרה שלנו".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 757 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד שליט. בשבי יותר משנתיים
צילום: רפרודוקציה
מומלצים