שתף קטע נבחר

נהג האוטובוס: ראיתי את המוות מול העיניים

"בהתחלה לא הבנתי מה פגע בי. הסתכלתי במראה, ראיתי אותו מסתובב וחובט בי שוב", סיפר ל-ynet נהג האוטובוס, שהמחבל ניסה לפגוע בו באמצעות הטרקטור. "הוא הרים את הכף שוב לעבר החלון, שברתי ימינה חזק לרחוב מאפו והצלחתי להתחמק ממנו"

פיגוע בשידור חוזר: אבי לוי, נהג האוטובוס בקו 13 בו ניסה המחבל לפגוע באמצעות הטרקטור במרכז ירושלים, הצליח להמשיך בנסיעה ובכך הציל את חיי הנוסעים ואת חייו. שוטרי מג"ב ואזרח ירו למוות במחבל, לאחר שזה פצע 18 בני אדם - מצבו של אחד מהם בינוני-קשה

 

זמן קצר לאחר פיגוע הטרקטור השני בחודש האחרון בירושלים, הוא שיחזר את האירועים בשיחה עם ynet: "נסעתי ברחוב המלך דוד, ופתאום הוא הגיח מרחוב וושינגטון ונתן לי מכה עם הכף באזור הגלגל האחורי, בצד ימין. בהתחלה לא הבנתי מי פגע בי והסתכלתי אחורה במראה ולא הבחנתי בדבר. הסתכלתי במראה השמאלית ופתאום אני רואה אותו מסתובב במהרה וחובט בחלונות הנוסעים מצד שמאל. חבטה אחת, ומיד חבטה שנייה. כבר ראיתי את המוות מול העיניים". 

 

לוי הבין מהר מאד שמדובר בפיגוע, ולכן ניסה לברוח. "ניסיתי למשוך את ההגה ולברוח ממנו אבל לא הצלחתי, פתחתי בנסיעה מהירה בניסיון לברוח ממנו. נהג הטרקטור עקף אותי, הרים את הכף לכיוון החלון שלי, ניפץ אותה וניסה לפגוע בי שוב. הכף של הטרקטור היתה ממש בפרצוף שלי. שברתי ימינה חזק לרחוב מאפו והצלחתי להתחמק ממנו. הוא המשיך בנסיעתו לכיוון תחנת הרוח ברחוב המלך דוד".

 

עם סיום האירוע, הבין לוי שהצליח, בזכות תושיתו, להציל את חיי הנוסעים. "הצלחתי לחמוק ממנו בדקה ה-90. אחרי שהכל נגמר כולם הודו לי - נוסעים אמרו לי שהצלתי את חייהם. הנוסעים היו מבוהלים אבל תודה לאל, מלבד פגיעות קלות, כולם ניצלו".


המחבל הפך מכוניות (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

 

הפיגוע אירע בצומת הרחובות המלך דוד וקרן היסוד בירושלים, במקום שהיה הומה אדם. דוד לוי, שהמחבל פגע במכוניתו, סיפר: "נסעתי עם הרכב ברחוב המלך דוד. כשהתקרבתי לרחוב ראיתי טרקטור שנותן מכה לאוטובוס, האוטובוס סטה ימינה. נתתי לחיצה על הגז שלא ייפגע בי, אבל הוא נתן לי מכה. המהירות שהוא נסע לא היתה גדולה, הבנתי שזה פיגוע. הוא דחף אותי לתחנת אוטובוס כשאני בתוך האוטו, זה היה פחד איימים. פחדתי שהוא יחתוך אותי לשניים, ניסיתי לצאת מהדלת השנייה, כל מה שרציתי זה לצאת בחיים. הרכב הלך, אבל זה לא מה שחשוב".

 

אריק בלום, מנהל מסעדת פרדיסו, סיפר: "מדובר בטרקטור צהוב, קטן יותר מזה שבאמצעותו השתמשו בפיגוע הקודם בתחילת החודש. הוא הפך שלוש מכוניות על צידן. כוח מג"ב פתח באש לעבר הנהג - עד שניטרלו אותו". "ראיתי את הטרקטור מאחורי אוטובוס, הוא עקף אותו והתקדם לעבר מכונית פרטית. בעזרת הכף הוא הפך את המכונית ואז התחיל להשתולל על הכביש", הוסיפה הילית ראם.


שוטרי מג"ב ירו במחבל (צילום: רויטרס)

 

ראובן, מתנדב ב"הצלה ישראל" שטיפל בתינוק שנפגע, סיפר ל-ynet: "הגעתי למקום תוך פחות מדקה. אזרחים עצרו אותי וצעקו לי שיש תינוק בתוך אחת מהחנויות. רצתי לחנות וראיתי את התינוק בזרועות אמו, כאשר האמא נמצאת בפאניקה, צועקת ובוכה. רק כשהחזרתי אותו לאמא והיא שמעה שהוא בסדר, היא נרגעה. ברוך השם זה נגמר עם קצת זכוכיות על

הראש - זה היה יכול להיגמר הרבה יותר גרוע".

 

קובי זקן היה בעת הארוע בחנות תכשיטים סמוכה: "הלכתי ברגל ברחוב. כשנכנסתי לחנות ראיתי את הטרקטור נכנס באוטובוס. אחר כך הטרקטור המשיך ישר לרכב פיג'ו ומעך אותו. ראיתי בפנים בן אדם צועק, הטרקטור המשיך להשתולל ונתקע במרצדס, הרכב התהפך וראיתי שרגלו של הנהג נקטעה. שמעתי ירייה ואז הגיעו השוטרים".

 

דני עייש, מנהל מסעדת "איטליה הקטנה", הוסיף: "האור ברמזור היה אדום. המכוניות עמדו עם הטרקטור. פתאום הוא הניף את הכף והפך מכונית שעמדה לפניו. שמעתי חמש או שש יריות שירו המג"בניקים שהוצבו במקום לקראת ביקור ברק אובאמה והביקור של ראש ממשלת בריטניה. אחרי הירי הבחנתי בחור גדול בזכוכית של הטרקטור".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אפרת וייס, רועי מנדל, רונן מדזיני ויעל ברנובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הטרקטור הפוגע
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מפנים פצועים
צילום: רויטרס
מומלצים