שתף קטע נבחר

הרווחה על הילד שהוברח: קיבלנו זאת כמצב קיים

האחראית על הנושא במחלקת הרווחה בעיריית ת"א אמרה ל-ynet כי לא נתנו המלצה להוציא מהבית את הילדים שהוברחו לבריטניה. העובדים הסוציאלים ידעו במשך חודשים ארוכים כי אחד הילדים כבר נשלח ללונדון, אך קיבלו זאת כעובדה מוגמרת: "שמנו דגש על הילדים שנמצאים בארץ". משרד הרווחה יבדוק את הפרשה

איפה היו שירותי הרווחה במשך שנה? האשה החשודה ששלחה את ילדיה ללונדון מחשש שיילקחו ממנה, היתה מוכרת לרשויות הרווחה כבר כמעט שנה. את בנה בן התשע היא הבריחה לבריטניה כבר לפני יותר מעשרה חודשים, ועם התפוצצות הפרשה אמש (ד') התברר כי העובדים הסוציאלים ידעו על מעשיה. לדברי העובדת הסוציאלית, אורית מוסלי: "קיבלנו את העובדה שהילד נמצא באנגליה ומטופל במשפחה שם כמצב קיים, ושמנו דגש על הילדים שנמצאים בארץ".

   

לפני שמונה חודשים הכריז בית משפט לנוער בתל-אביב על ילדיה של האשה כנזקקים. המשפחה עצמה היתה מוכרת לשירותי הרווחה בתל-אביב.

עם זאת לא היתה כל כוונה לקחת מהאשה, שנעצרה, את ילדיה. הפרשה נחשפה אתמול כשהילדה, בת 12, נעצרה על-ידי שירותי ההגירה בבריטניה, מכיוון שאיש לא הגיע לקחת אותה משדה התעופה. אחיה בן תשע, אותר אצל משפחה בלידס, שעימה הוא שוהה זה יותר מעשרה חודשים. האם הסבירה בחקירתה כי היא חששה שאנשי לשכת הרווחה בעירייה ייקחו את ילדיה.

 

בשיחה עם ynet הסבירה מוסלי, מנהלת תחום ילד, נוער ומשפחה במחלקת הרווחה של עיריית תל אביב, כי הסיבה לכך שהילדים נמצאים בטיפול המחלקה הוא תפקוד לקוי של ההורים. "במקרה הנוכחי לא סברנו שמצבם של ההורים או של הילדים כה חמור ולכן לא המלצנו להוציאם מהבית. מדי פעם נפגשנו עם האם ולאחרונה ביקשנו ממנה להגביר את שיתוף הפעולה איתנו. משום מה, האם חששה שאולי נשקול להוציא את הילדים מהבית והיא בחרה להבריח אותם לחו"ל".

 

מוסלי אמרה כי בשבוע הבא היתה אמורה להתקיים פגישה משותפת של שירותי הרווחה עם האם, בה הם התכוונו לקרוא לה להגביר את שיתוף הפעולה עימם. "אנו שוקלים להוציא ילדים מהבית רק עיתים רחוקות. כשנודע לנו שבנה של האשה אינו נמצא בארץ התחלנו לבחון מה בדיוק התרחש. משום שלא השיבה, חשבנו לפנות לבית המשפט, אך לפני שפנינו, פנו אלינו כבר מהרשויות בבריטניה".

 

לדבריה, אם האמא היתה מגיעה לשיחה, שירותי הרווחה היו מרגיעים אותה

שאין כל כוונה לקחת את ילדיה. "היינו מרגיעים אותה שאין בכוונתנו להוציא את הילדים מהבית. יחד עם זאת גם ההוצאה של הילד מהבית זו לא גזירה קשה כל כך, כי ההורים ממשיכים לשמור על קשר רציף עם ילדיהם"

 

ממשרד הרווחה נמסר כי מנכ"ל המשרד, נחום איצקוביץ' הורה לערוך בדיקה מעמיקה של האירוע.

פורסם לראשונה 23/07/2008 23:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם החשודה בבית המשפט
צילום: יריב כץ
נמל התעופה היתרו
מומלצים