שתף קטע נבחר

פצוע פיגוע הדריסה: הדחפור הסתער עליי עם הכף

עו"ד שוקי קרמר, נפצע השבוע באורח קשה ואיבד את רגלו במהלך פיגוע הדריסה בירושלים. בשיחה עם ynet הוא שיחזר את רגעי האימה: "הרגשתי שמישהו נכנס בפגוש האחורי, יצאתי החוצה, וראיתי כמה מטרים מולי טרקטור מתקרב. מיד הבנתי שאני נמצא בפיגוע". בקרוב יתחיל בהליך שיקום ארוך

פיגוע הדריסה, שארע השבוע בלב ירושלים הציב את עו"ד שוקי קרמר בעימות ישיר מול הטרור והביא לקטיעת רגלו. מבלי שקרמר יכול היה לצפות זאת מראש, הסתער על מכוניתו המחבל שנהג בטרקטור ופצע אותו באורח קשה. ממיטתו בבית החולים "שערי צדק" סיפר קרמר ל-ynet על רגעי האימה שבהם הצליח בקור רוח להימלט ממסע ההרג ומבטיח: "לא אוותר על דבר בחיי, גם לא על ספורט".

 

הפיגוע במרכז הבירה:

 

"אני זוכר את הכל, הזיכרון חי בתוכי. התמונה של הבהלה והבעתה חוזרת אלי, במיוחד בדקות המעטות שבהן אני נמצא לבד. אז אני נזכר ברגעי הפחד", סיפר.

 

לזירת הפיגוע הוא הגיע באופן מקרי. "זה היה יום עבודה רגיל של משרד עורכי דין ירושלמי. הייתי אמור להיפגש עם קולגה ותיקה, ומיהרתי לפגישה", הוא מתאר, "עשיתי טעות, והחלטתי לקחת את המרצדס, במקום האופנוע שאיתו אני נוסע".

 

בתחילת הארוע לא הבין קרמר כי הוא נמצא במרכזה של זירת פיגוע: "עמדתי ברמזור ודיברתי בטלפון, פתאום הרגשתי שמישהו נכנס בפגוש האחורי של הרכב שלי. מכיוון שאני מכיר את עצמי, אמרתי בליבי 'צא מהרכב, תהיה רגוע וסגור את העניין'. יצאתי החוצה, וראיתי מטרים ממולי טרקטור שבא לעברי.

 

"דחפור בצבע צהוב-כתמתם מסתער לכיווני, והכף שלו מורמת כלפי מעלה. מיד הבנתי שאני נמצא בפיגוע. הייתי ממוקד לחלוטין, בהכרה צלולה, כל חושי מחודדים. בדיאלוג פנימי אמרתי 'שוקי, אתה יוצא מזה'". קרמר החליט לא לחזור לרכבו וניסה להימלט: "בחרתי לרוץ למדרכה. הוא נסע בפראות לכיווני, הרגשתי את הטרור מתקרב אלי".

 

"התחמקתי - והרגשתי שנפגעתי ברגל"

גם את הרגע שבו נפגעה רגלו זוכר קרמר בבבהירות: "התחמקתי - והרגשתי שנפגעתי ברגל שמאל. הוא פגע בי עם הכף, ובאותה ההנפה הוא הפך את המרצדס ויצר מרווח קטן שאליו זינקתי. צנחתי על המדרכה, ראיתי את המרצדס לידי הפוכה, והרגל שלי הייתה זרוקה לכיוון אחר, מחוברת בצורה שטחית לחלוטין".


מכוניתו של קרמר, לאחר הפיגוע (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

 

תוך שניות ספורות קיבל קרמר טיפול ראשוני: "הגיע אלי בחור צעיר, מתולתל עם זקן. הוא עמד לצאת לטיול, והייתה לו בתיק ערכת עזרה ראשונה. הוא השקה אותי מים, שם לי חוסם עורקים, וצעק בקולי קולות 'יש פה חובש? יש פה חובש?'. לאחר זמן קצר הגיע חובש ממלון המלך דוד, והחליף לי את החוסם עורקים. בשלב הזה, הרמתי את הטלפון הראשון. תמיד כשאני במצוקה אני מתקשר לאשתי, תמי. מטרת הצלצול הייתה שהיא תפעיל את כל מי שצריך למען הצלת חיי. מאוחר יותר, סיפרה לי אשתי שצעקתי בטלפון 'הרגו אותי'".

 

בעקבות הפגיעה נאלצו הרופאים לקטוע את רגלו של קרמר, אבל למרות זאת הוא עדיין אופטימי:

"לא אוותר לעצמי, אני אפוף במשפחה וידידים ואעשה כל מה שאפשר כפול מאה, כפול מיליון, על מנת לחזור לשגרת חיים מלאה. לא אוותר על דבר בחיי, גם לא על ספורט".

 

הכעס היחיד של קרמר הוא על הגורמים שאיפשרו לנהג הטרקטור, בעל עבר פלילי, לצאת אל הכביש: "איך נותנים לבחור עם עבר פלילי והרשעות כל נשק קטלני שכזה?", הוא שאל, "איך לא מחליטים על תקנה לשעת חירום, שכלי רכב כזה לא ייסע ברחובות? שמי שמפעיל אותו יהיה ללא עבר פלילי? זה דבר שניתן לתקן באופן מידי. זה לא בשבילי, זה בשביל ה'שוקי קרמר' הבא, שלאחרים, לפחות, ייחסכו הרגליים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד אבידן קינר
קרמר. הדחפור הסתער
צילום: אוהד אבידן קינר
זירת הפיגוע בירושלים
צילום: דודי ועקנין
מומלצים