שתף קטע נבחר

ברק ודיכטר נגד התקפות רה"מ על המשטרה

יו"ר מפלגת העבודה אמר בפורום מפלגתי: "אנחנו עדים בימים האחרונים שוב למתקפה על רשויות אכיפת החוק". השר לבטחון פנים: "התקפות ראש הממשלה על מערכת האכיפה לא ירפו את ידי קציני המשטרה והפרקליטות מלבצע את מלאכת הקודש". קודם לכן פורסם כי ראש הממשלה האשים את מערכות האכיפה ברדיפה: "הם מנסים לחסל אותי"

"בתי המשפט, המשטרה והפרקליטות מוכרחים להיות מוגנים על ידי גיבוי של האזרחים מפני ניסיון לפגוע בסמכותם ובחופש פעולתם". כך אמר הבוקר (יום ו') יו"ר מפלגת העבודה ושר הביטחון, אהוד ברק.

 

במקביל לדברי ברק, יצא גם השר לבטחון פנים, אבי דיכטר, להגנת מערכות האכיפה. "אני דוחה בשאט נפש את המתקפה האגרסיבית הבוקר בכלי התקשורת של ראש הממשלה כנגד מערכת אכיפת החוק – המשטרה והפרקליטות".

 

הדברים נאמרו על רקע פרסום הדברים הקשים שהטיח ראש הממשלה, אהוד אולמרט, באנשי הפרקליטות והמשטרה, בהתייחס לחקירות שבהן הוא חשוד. אולמרט טען כי יש גורמים שמנסים להפילו באמצעות אותן חקירות. "הם מנסים לחסל אותי", טען בשיחות סגורות. השר דיכטר, שעתיד להתמודד בפריימריז במפלגת קדימה, אמר כי "התקפות אלו לא ירפו את ידי קציני המשטרה והפרקליטות מלבצע את מלאכת הקודש שהטלנו עליהם, כולל ראש הממשלה עצמו".

 

לא מן הנמנע כי השר ברק כיוון את דבריו גם להצעתו של שר המשפטים, דניאל פרידמן, הקובעת כי יש לפצל את תפקידיו של היועץ המשפטי לממשלה בין שני אנשים שונים, בשל ניגוד העניינים המובנה בהגדרת תפקידו. פרידמן הציע כי סמכויות המשפט הפלילי יהיו בידי התובע הכללי - והיתר בידי היועץ המשפטי לממשלה.

 

השר ברק, שדיבר בפורום פנימי בבית מפלגת העבודה, אמר עוד: "אנחנו עדים בימים האחרונים שוב למתקפה על רשויות אכיפת החוק. אני רוצה להזהיר את כולנו, שהפרקליטות, המשטרה ובתי המשפט הם מערכות חיוניות לכל דמוקרטיה ואחריותנו העליונה היא לשמור על עצמאותם ועל חופש פעולתם".

 

בימים האחרונים הגיעו חילופי ההאשמות אגב פרשת "מעטפות הכסף" לשיאים חדשים.

בעוד ראש הממשלה האשים את מערכת האכיפה ברדיפה אישית - טען היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כי "המשטרה נתקלת בקשיים לא מבוטלים בתיאום מועדי חקירות עם ראש הממשלה, כמו גם בקביעת משך זמן החקירות".

 

מזוז ציין בתשובה לבג"ץ בנושא כי "מדובר בקשיים שבהם לא נתקלה המשטרה בחקירות של אנשי ציבור אחרים, לרבות ראשי ממשלה קודמים". הוא קבע כי על ראש הממשלה להעמיד עצמו לרשות גורמי החקירה כאשר הוא מתבקש לעשות כן, בהתאם לצרכי החקירה ותוך זמן סביר.


פורסם לראשונה 25/07/2008 12:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. קורא להגנה
צילום: דודי ועקנין
דיכטר. דוחה את המתקפות
צילום: צפריר אביוב
אולמרט. תקף
צילום: AP
פרידמן. הציע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים