שתף קטע נבחר

נתניהו: "הכנסת תתפזר, וכשזה יקרה, אני אהיה שם"

כך הצהיר אמש ראש הממשלה לשעבר ביום שאחרי נפילת החוק לפיזור הכנסת שהותירה אותו מחוץ למשחק. נתניהו מבהיר כי משימתו הנוכחית היא "לעצור את הסכנה שבניסיון להשיג הסכם בלתי לגיטימי"

"הכנסת תתפזר, במוקדם או במאוחר, וכשזה יקרה, אני אהיה שם. ואז אשקול להתמודד על ראשות הממשלה". כך אמר אמש (יום ג') ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, ביום שאחרי נפילת החוק לפיזור הכנסת, שהותירה אותו מחוץ למשחק.
נתניהו הבהיר כי הוא מתכוון להמשיך לומר את דברו במישור המדיני והפוליטי, בכדי לשמור על נוכחות מסוימת בתודעת הציבור לקראת התמודדות עתידית.
הכמעט מועמד, נתניהו, הגיע בצהריים לכנס של לשכת המסחר "ישראל אמריקה", באיחור של למעלה משעה, אחרי שחלק מהנוכחים עזבו בזעם. "נתניהו או לא, יש גבול לכמה אפשר לתת לנו לחכות", הם אמרו. גם למסיבת עיתונאים עם כתבי התקשורת הזרה הגיע נתניהו באיחור, למרות הבטחותיו כי בין יתר השינויים שחלו בו בשנה וחצי האחרונות, הוא גם הפך לדייקן.
בתחילת נאומו בכנס לשכת המסחר הודיע נתניהו כי הוא מתייצב מאחורי יו"ר הליכוד שרון. "שרון מועמד טוב מברק, אתמוך בכל מועמד של הליכוד". למרות זאת, מעבר לכך לא מנה נתניהו את תכונותיו החיוביות של שרון.
"אף על פי שבכנסת המשותקת הזו אריק לא יוכל להוביל בדרך שלנו, דבר אחד לא יקרה - איש של הליכוד לא ילך בדרך הלא נכונה". אמר נתניהו. "משימתי היא לעצור את הסכנה שבניסיון להשיג הסכם מסוכן ובלתי לגיטימי. אעשה ככל שביכולתי להדוף זאת כפי שעשיתי בקמפ דייוויד. כבר שוחתי על חלק מהדברים הללו עם אנשי ממשל בוש החדש".
"אני לא מחפש תפקידים ולא מחלק תפקידים", אמר נתניהו בהתייחסו ל"הצעת העבודה" שקיבל משרון לפני ימים אחדים בכינוס מרכז הליכוד, כשר החוץ.
חלק ממקורבי נתניהו אמרו כי הם סבורים כי שגה בטקטיקה עם ש"ס, וכי היה עליו לבדוק לפני כן את נכונותם לפזר את הכנסת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נתניהו. "לא מחפש תפקידים"
צילום: רויטרס
מומלצים