שתף קטע נבחר

סופית: עוזי דיין מצטרף לליכוד

יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, מקבל שחקן חיזוק - האלוף במיל' עוזי דיין. מחר יכנסו השניים מסיבת עיתונאים, ובה יודיעו על המהלך הפוליטי

עכשיו זה סופי - האלוף (מיל') עוזי דיין מצטרף לליכוד. כך נודע ל-ynet. מחר (יום ב') יציג יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, את שחקן החיזוק הטרי. הוא יכנס מסיבת עיתונאים שבה ישתתף גם דיין. דיין יסביר את מניעיו ואת החלטתו להצטרף לליכוד, ונתניהו ישבח את מאבקו בשחיתות.

 

האלוף דיין שירת במגוון תפקידי מפתח בצה"ל, בהם: מפקד סיירת מטכ"ל, אלוף פיקוד המרכז, ראש אג"ת וסגן הרמטכ"ל. הוא כיהן גם כראש המועצה לביטחון לאומי. לאחר שהשתחרר - פנה לעשייה ציבורית-פוליטית ואף הקים בסוף 2005 את מפלגת "תפנית". הוא העריך שיקבל 10 מנדטים, אבל נחל כישלון חרוץ.

 

במהלך השנים האחרונות, ניסה דיין להצטרף לאחת המפלגות הגדולות, אולם ללא הצלחה יתרה. לפי שעה, נראה כי נתניהו לא הבטיח שריון לדיין, והאלוף במיל' יצטרך לעשות את דרכו לרשימת הליכוד לכנסת הבאה בפריימריז שייערכו לפני הבחירות הכלליות. את הצעד המשמעותי הראשון עשה דיין לעבר הליכוד לפני כשנה, כאשר השתתף בכינוס פוליטי של הליכוד בגני התערוכה, ואף נשא דברים.

 

בשנתיים החולפות היה מעורב דיין במספר מאבקים מתוקשרים. הוא היה שותף במאבק המילואימניקים להקמת ועדת חקירה ממלכתית לאחר מלחמת לבנון השניה, מאבק שנכשל ולא הביא להתפטרותו של אהוד אולמרט מראשות הממשלה. כמו כן היה שותף למאבק ניצולי השואה.

 

בשעתו הציב דיין את המאבק בשחיתות בראש סדר העדיפויות של מפלגתו, "אנחנו נילחם בשחיתות בנחישות. כמו שאין טרור בלי טרוריסטים, אין שחיתות בלי מושחתים. צריך להוריד את הכפפות ולעשות את המאבק ביד ברזל", אמר בבוקר שבו רשם את המפלגה אצל רשם המפלגות. מפלגתו הציעה עונש מינימום של חמש שנות מאסר לכל נבחר ציבור שיורשע. בנוסף אמר דיין שיש לבטל את זכות השתיקה של נבחרי הציבור ושיש להגביל את תקופת הצינון שנדרשים אנשי הצבא לעבור לפני כניסתם לפוליטיקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו
צילום: עמית מגל
מצטרף טרי. עוזי דיין
צילום: ירון ברנר
מומלצים