שתף קטע נבחר

חשד: רב סרן ניסה לאנוס חיילת המשרתת עימו

קצין המשרת בתפקיד הדרכתי בכיר בדרג הלוחם בילה עם חיילת בחדר ששכרו השניים לפני כמה ימים. לאחר הארוע התלוננה החיילת כי ניסה לאנוס אותה. שופטת צבאית האריכה את מעצרו ב-6 ימים. מקורביו: "מדובר בניסיון לפגוע בקידומו על רקע אישי"

חשד לפרשת מין חמורה בצה"ל: קצין בדרגת רב-סרן, המשרת בתפקיד הדרכתי בכיר בדרג הלוחם, נעצר על ידי מצ"ח בחשד כי ניסה לאנוס חיילת המשרתת עימו ולבצע בה מעשה מגונה, כך נודע ל-ynet. מעצרו של הקצין, ששירת בעבר בתפקיד בכיר ביחידה לוחמת, הוארך עד ליום ראשון הקרוב. בסביבתו טוענים כי "מדובר בניסיון לפגוע בקידומו על רקע אישי". בית הדין הצבאי אסר לפרסם את זהותו של הקצין.

 

הארוע המדובר קרה על פי החשד בשבוע שעבר. הקצין בילה עם חיילת בדרגת רב"ט בחדר שאותו שכרו. ימים ספורים לאחר מכן סיפרה החיילת למפקדת שלה כי הקצין ניסה לאנוס אותה באותה הזדמנות. המידע הגיע למפקדיו של הקצין ובמקביל - הגישה החיילת תלונה במצ"ח, שם הוחלט לפתוח מיד בחקירה.

 

הקצין זומן לחקירה ראשונה והוחלט, באופן חריג, לעצור אותו ל-48 שעות. בתום פרק זמן זה סברו החוקרים, בראשות סרן יונתן כץ, כי יש צורך להשלים מספר פעולות חקירה נוספות ולכן חייב הקצין להשאר במעצר. אמש (יום ג') הציגה תובעת פיקוד הדרום, סא"ל שרון זגגי-פנחס, את החשדות הכבדים המיוחסים לקצין בפני בית הדין הצבאי ודרשה להשאירו במעצר שמונה ימים נוספים.

 

בתביעה הצבאית רואים את הארוע בחומרה רבה, שכן מדובר ביחסים בין קצין לחיילת, בניגוד לפקודות וכן בחשד לעבירות מין. התובעת טענה בדיון כי שחרורו של הרב סרן ממעצר עשוי להביא לכך שישבש את הליכי החקירה. הקצין עצמו שיגר, לאחר מעצרו, מכתב התנצלות למתלוננת ובו הביע צער "אם חשה אי נוחות".

 

מנגד, טען עו"ד מאיר ויגיסר, הסנגור הפיקודי, כי הארוע בין הקצין לחיילת התאפיין בהסכמה ואין ניצול יחסי מרות בין השניים. עוד ציין כי המתלוננת נטלה חלק פעיל בקשר שנרקם בין השניים. הסנגור שביקש לשחרר את מרשו ממעצר, ואף רמז במהלך הדיון כי בעלי תפקידים המשרתים עם הקצין פעלו כדי לפגוע בו, על רקע אישי.

 

תדהמה בבסיס: לאן נעלם הקצין הבכיר?

לאחר הדיון הביע הסנגור צער על התנהלותה האיטית של החקירה: "גם לאחר 48 שעות במעצר טרם הציגו החוקרים את גרסתה של המתלוננת".

 

מעצרו של הקצין הבכיר היכה בהלם את חיילי הבסיס שבו הוא משרת.

רק חלק קטן מהם נחשף לעובדה כי העדרותו מהמקום בימים האחרונים נובעת מחשדות פליליים כבדים. חיילים ששירתו תחת פיקודו בעבר תיארו את יכולותיו המקצועיות ואת הישגיו בפעילות הקרבית של צה"ל.

 

מעצרו של הקצין, שהגיע לדיון בבית הדין ללא דרגות על כותפות חולצתו, כנראה בשל המעמד המביך, הוארך בשישה ימים. "נחה דעתי כי בשלב הנוכחי קיימת מסכת ראייתית לכאורית אשר עונה על דרישת ה'חשד הסביר'", כתבה השופטת סגן-אלוף נועה זומר בהחלטתה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
אילוסטרציה
צילום: אפי שריר
מומלצים