שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אולמרט: הפכנו לעם נרגן שרוטן בכל מצב
  בדיון בכנסת עם נציגי המגזר העסקי והאזרחי, אמר ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כי במדינה דלת משאבים צריך להחליט מהם תפקידי המדינה: "אפשר לזהות באופן מדויק את קווי השבר, מתי הפכנו מעם של אומרי הן לעם נרגן שרוטן כמעט בכל מצב"

  העם לא בסדר. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, החליט בצהריים (יום ד') לתקוף דווקא את עם ישראל. "אפשר לזהות באופן מדויק את קווי השבר, מתי הפכנו מעם של אומרי הן לעם נרגן שרוטן כמעט בכל מצב", אמר אולמרט בכינוס "שולחן עגול", שנערך בכנסת. בכינוס שותפים נציגי הממשלה, המגזר האזרחי והמגזר העסקי.

   

  ראש הממשלה דיבר על הצורך בסדרי עדיפויות במדינה שבה המשאבים מוגבלים. "אני רוצה להגדיר מערכת ציפיות ריאליסטית. אנחנו לא המדינה העשירה ביותר בעולם או מדינה שיותר קל לחיות בה", אמר אולמרט. הוא קרא "להגדיר לעצמנו מהם תפקידיה של המדינה, מה היא עושה ומה עליה לעשות?".  

   

  הוא התייחס לדו"ח דורנר שעסק בנושא חרפת ניצולי השואה: "דוח דורנר הוגש לנו לפני פחות מחודש. אתמול ישבנו עליו. חל שינוי ברשות למען הנכה. משרדי ממשלה קיימו דיונים בנושא. וקיימנו אתמול דיונים בדבר החלופה הנכונה שתוכל לתת מענה לוועדת דורנר. עסקנו בנזקקים והיא עסקה בתיקון העוול ההיסטורי".

   

  הוא הוסיף: "צריך להבין שיש דברים מסוימים שהמדינה לא יכולה לעשות. המדינה לא יכולה להילחם נגד האיום האירני ובמקביל לדאוג לחינוך יהודי ברוסיה ובחבר העמים. בנוסף לספק את הצרכים המלאים בתחומי רווחה וחינוך ושיכון".

    

  אולמרט מתח ביקורת מרומזת על טענות מפוני גוש קטיף, בעקבות החלטת הכנסת להקים ועדת חקירה שתבדוק את מחדלי הטיפול בהם: "כשהמדינה מחליטה החלטות קשות לפנות ישובים, היא צריכה לתת מענה לדור שלישי או רביעי, משום ששם היה שטח יותר רחב וכאן שטח יותר צר. הם רוצים שהצאצאים יתגוררו לידם. יש דברים שצריך לשים בהם גבולות". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים