שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בשעות שלפני: אולמרט שהה עם רעייתו וילדיו
  בשעה 20:00 ימסור ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הודעה דרמטית לציבור. לקראת ההודעה הסתגר אולמרט בביתו עם רעייתו וילדיו. על-פי אחת ההערכות בכנסת, אולמרט יודיע באופן רשמי כי הוא אינו מתכוון להתמודד בפריימריז על ראשות קדימה

  ראש הממשלה, אהוד אולמרט, עומד למסור הערב (יום ד') הודעה דרמטית לציבור. הכתבים זומנו למעונו, וההודעה תימסר בשעה 20:00. בשעה זו יושב ראש הממשלה עם רעייתו עליזה וילדיהם, כאשר עוזריו מסרבים למסור כל פרט על תוכנה של ההודעה. אחת ההערכות בכנסת היא שאולמרט יודיע באופן רשמי שאין בכוונתו להתמודד בבחירות על ראשות קדימה.

   

  הפריימריז לראשות קדימה יתקיימו ב-17 בספטמבר - כך החליטה אמש ועדת הבחירות של המפלגה, בראשות השופט בדימוס דן ארבל. אם יהיה סיבוב נוסף הוא יתקיים ב-24 בספטמבר. עוד נקבע כי המועד האחרון להגשת מועמדות לראשות המפלגה הוא ב-24 באוגוסט. ספר הבוחרים ייסגר סופית באותו היום.

   

  ראש הממשלה רתח היום על התנהלות סיעות הקואליציה, ובייחוד על התנהלותה של מפלגת העבודה בכנסת. באחרונה הוא איים לפטר שרים שיצביעו נגד הממשלה. 

   

  בין אולמרט לשרת החוץ ציפי לבני, המתכוונת להתמודד על ראשות קדימה, התפתח בתקופה האחרונה מאבק פומבי חריף. "כקדימה - פישלנו פעם אחת, אני לא אתן שנפשל פעם נוספת", אמרה לבני השבוע, במהלך כינוס פעילים בירושלים.

   

  לבני סיפרה על דרכה כפוליטיקאית "מזן שונה": "אני התנהלתי אחרת כל חיי הפוליטיים, לא כדי להגיד שאני שונה, כדי להוכיח שאפשר גם אחרת. זה תלוי בנו אם נדע כנבחרים להגיד מה כן ומה לא ושהבוחרים בוחרים מתוך אמונה שמה שאנו עושים ומבצעים, זה קודם כל מדינת ישראל, המפלגה ורק אז עצמך".

   

  ההחלטה על הקדמת הפריימריז בקדימה התקבלה בעקבות דרישה של מפלגת העבודה ואיומיה לפרוש מן הקואליציה, על רקע פרשת "מעטפות הכסף". פרקליט המדינה, משה לדור, הודיע לאחרונה כי ההכרעה אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, "תתקבל בקרוב. קרוב מאוד".

   

  פרט לחזית בתוך קדימה, נאבק אולמרט בתקופה האחרונה גם עם שר הביטחון אהוד ברק. אולמרט תקף את ברק בעקבות תוכנית העבודה להחליף בעתיד את שר המשפטים דניאל פרידמן, לאחר הפריימריז בקדימה: "אם אני צריך לבחור בין ברק לפרידמן, אני בוחר פרידמן", אמר אולמרט בסיעת בדיון בסיעת קדימה.

   

  "אני ראש המפלגה, ואם מישהו חושב שהוא ייאלץ אותנו לפטר מישהו כדי לעשות איתנו קואליציה, הוא טועה", אמר אולמרט, "בבחירה בין פרידמן לאהוד ברק אני אבחר בפרידמן ושלא יפחידו אותנו. אנחנו מכבדים את השותפות עם העבודה, אבל לא בטוח שהם מתנהגים כשותף ראוי ומכבדים את האחריות שנגזרת מהשותפות הזו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים