שתף קטע נבחר

ארה"ב וישראל דנו בהחרפת הסנקציות נגד איראן

השר שאול מופז נפגש עם בכירים בממשל האמריקני ודן איתם בצעדים הבאים מול סוגיית הגרעין האיראני. "ארה"ב וישראל חולקות דאגה עמוקה לגבי תוכנית הגרעין האיראנית", נמסר בהודעה משותפת של שתי המדינות בתום הדיונים

שר התחבורה שאול מופז נפגש אמש (ה') בוושינגטון עם סגן נשיא ארצות הברית, דיק צ'ייני, כחלק מהשיחות האסטרגיות שמנהלת ישראל עם ארה"ב בנושא האיום האיראני. צ'ייני, שנפגש השבוע עם השרים ברק ולבני ובשבוע שעבר עם הרמטכ"ל רב-אלוף גבי אשכנזי, מטיל ספק ביעילות הסנקציות הכלכליות בבלימת איראן מהשגת נשק גרעיני.

 

בשיחות האחרונות עם הבכירים הישראלים שמע צ'ייני כי ישראל נחושה למנוע מאיראן להשיג פצצה גרעינית.

שר הביטחון, אהוד ברק, הבהיר לו ולבכירים נוספים בממשל, כי ישראל תפעל אם האופציות האחרות יכשלו.

 

מופז הגיע לוושינגטון בראש משלחת של בכירי משרד הביטחון, משרד החוץ, נציגי הצבא ושירותי המודיעין, על מנת לבחון מול עמיתיהם האמריקנים את המצב מול איראן והצעדים הבאים בנושאים אלו. "אנחנו נבהיר כי בכל מקרה, הקו האדום של ישראל הוא העשרת אורניום על אדמת איראן", אמר מופז לפני צאתו לארה"ב, "ישראל מתנגדת חד-משמעית לכל העשרה של אורניום באיראן".

 

השיחות האסטרטגיות עם ארה"ב מתקיימות אחת לשלושה חודשים, בשל הדחיפות בנושא האיראני. מדובר בשיתוף פעולה ביטחוני הדוק בנושא חשוב לשתי המדינות. בראש הצוות האמריקני עומדד תת-מזכירת המדינה האמריקנית, ביל ברנס, המשמש כנציג האמריקני הבכיר לטיפול בתוכנית הגרעין של איראן.

 

בהודעה משותפת שפורסמה הלילה עם תום יום השיחות נאמר כי שתי המשלחות קיימו דיאלוג אסטרטגי שמטרתו להרחיב את שיתוף הפעולה מול האיומים האזוריים. "ארה"ב וישראל חולקות דאגה עמוקה לגבי תוכנית הגרעין האיראנית ושתי המשלחות דנו בצעדים לחזק את המאמץ הדיפלומטי והאמצעים הפיננסים למנוע מאיראן לפתח יכולת להשגת נשק גרעיני", נמסר בהודעה. "אישררנו את הנחישות ההדדית שלנו להגיב לתמיכה של איראן טרור. השיחות שיקפו חזון אסטרטגי משותף והבנה משותפת של האיומים על המזרח התיכון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר שאול מופז. ארכיון
צילום: AFP
סגן הנשיא צ'ייני. לא מאמין בסנקציות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים