שתף קטע נבחר

אסד הגיע לטהרן ונפגש עם אחמדי-נג'אד

בפעם השישית, הגיע נשיא סוריה, בשאר אסד לטהרן, ונועד עם מקבילו, מחמוד אחמדי-נג'אד. השניים ידונו בין היתר בתוכנית הגרעין האיראנית

נשיא סוריה, בשאר אסד, הגיע בצהריים (שבת) לטהרן לביקור רשמי בן יומיים. הוא התקבל בטקס רשמי במשכן הנשיאות בטהרן על ידי מקבילו האיראני, מחמוד אחמדי-נג'אד, וייפגש גם עם מנהיגה הרוחני של איראן, האיתוללה עלי חמינאי.

 

זה ביקורו השישי של הנשיא הסורי באיראן מאז נבחר בשנת 2000 והשלישי מאז נבחר אחמדי-נג'אד ב-2005. שר החוץ הסורי, וליד אל-מועלם, מלווה את אסד בביקור זה. אתמול אמר שגריר איראן בדמשק, אחמד מוסאבי, כי אחד הנושאים שיעמדו במרכז ביקורו של אסד בטהרן יהיה תוכנית הגרעין של איראן.


אחמדי-נג'אד קיבל את אסד בטקס רשמי (צילום: AFP)

 

לאחר שנועד בחודש שעבר עם נשיא צרפת,ניקולא סרקוזי, התבקש אסד להפעיל את קשריו בקרב ההנהגה האיראנית על מנת למצוא פיתרון למשבר הגרעין האיראני. עם זאת, אסד התבטא בזכות תוכנית הגרעין של איראן ולא צפה שיוכל לסייע בפתרון הסוגייה.

 

ההערכה היא שהנשיא הסורי יעדכן את מארחיו בהתפתחויות האחרונות בשיחות העקיפות בין ישראל לסוריה, שסבב נוסף שלהן הושלם השבוע בטורקיה.

 

השבוע נפגש נשיא איראן עם שר החוץ הסורי, והבטיח להעמיק את היחסים בין שתי המדינות, למרות התנגדותן של ישראל וארצות הברית. אחמדי-נג'אד הבהיר לאורחו שאין בכוונתו לתת לשום דבר להפריע לברית האסטרטגית של ארצו עם סוריה. "ככל שנעמיק את שיתוף הפעולה האזורי בינינו, כן יועיל הדבר למדינות האזור ויזיק לאויבינו", אמר הנשיא האיראני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צמודים. אחמדי-נג'אד ואסד
צילום: רויטרס
מומלצים