שתף קטע נבחר

כתב אישום: מכר מידע של התמ"ת לחברות כ"א

מיכאל ברונפמן, עובד בחברת השמה שביצעה עבור נס טכנולוגיות הטמעה למערכות המחשבים של התמ"ת, מואשם כי מכר לחברת כוח אדם מידע של התמ"ת על זכאויות להעסקת עובדים זרים. ברונפמן ובעל החברה שסייע לו מואשמים בשוחד, מרמה, הפרת אמונים ועוד. נס: "הוא לא היה עובד של נס"

פרקליטות מחוז תל-אביב הגישה היום (ב') לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד מיכאל ברונפמן מלוד, עובד לשעבר של חברת השמה שנאשם בשימוש לרעה בתפקידו במסגרת פרוייקט שערכה נס עבור משרד התמ"ת.

 

לפי כתב האישום, שהכינה עורכת הדין מוריה גרין, חשוד ברונפמן (30) כי כאשר כאחראי מטעם נס על הטמעת מערכות המחשוב בקרב עובדי התמ"ת מכר מידע לחברת כוח אדם בנוגע לפיקוח בתמ"ת על העסקת עובדים זרים. ברונפמן נאשם בקשירת קשר לביצוע פשע, לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, פגיעה בפרטיות, הפרת חובת סודיות, שימוש שלא כדין במאגרי מידע וחדירה למאגרי מידע כדי לעבור עבירה.

 

ברונפמן היה האחראי על הטמעת מערכות המחשוב בקרב העובדים, תיקון תקלות, הנפקת דו"חות ומתן סיסמאות והרשאות. לצורך תפקידו הייתה לו גישה לכל מערכות המחשוב במשרד התמ"ת, ובין היתר גם למערכת היתרים לעובדים זרים, מערכת חוקי עבודה ישראלים וזרים ומערכות נוספות.

 

לפי כתב האישום, קשר ברונפמן בתחילת שנת 2006 קשר עם יוסי ארי בעליה של חברת כוח אדם. כתב האישום קובע כי לפי הסיכום בין השניים, סיפק ברונפמן לארי מידע מתוך המאגר שכלל שמות ופרטים נוספים של זכאים להעסקת עובדים זרים, תמורת כסף.

 

לפי כתב האישום, ביקש ארי מברונפמן במהלך 2006 בהזדמנויות רבות להוציא מידע ממאגרי התמ"ת על אזרחים הזכאים להעסקת עובדים זרים, וברונפמן העביר לו בדואר אלקטרוני עשרות טבלאות שהכילו שמות זכאים וכתובותיהם. ארי השתמש בטבלאות, יצר קשר עם הזכאים להבאת עובדים זר והציע להם את שירותיו וכך השיג יתרון על חברות אחרות.

 

ארי נאשם גם הוא בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, מרמה והפרת אמונים, שימוש שלא כדין במעבר מידע ובעבירות של מתן שוחד.

 

מנס טכנולוגיות נמסר בתגובה: "מיכאל ברונפמן איננו עובד נס. ברונפמן היה עובד מטעם חברת השמה במשרד התמ"ת, נבחר ע"י משרד התמ"ת ועבד תחת פיקוחו. בנובמבר 2006, עם גילוי החשדות נגדו, הושעה ברונפמן מעבודתו בחברת ההשמה, ולאחר שימוע - הופסקה עבודתו בתמ"ת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ו קוט
עובדים זרים: המידע נמכר לחברות כוח אדם (צילום אילוסטרציה9
צילום: ג'ו קוט
מומלצים