שתף קטע נבחר

עסקים כרגיל: אולמרט ייפגש מחר עם אבו מאזן

לראשונה מאז הודיע כי יפרוש מתפקידו, ייוועד מחר ראש הממשלה עם נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן. השניים ידונו בשאיפה להציג הסכם קבע בין הצדדים עד סוף השנה האזרחית

למרות שהודיע על פרישה עתידית מתפקידו, ראש הממשלה ממשיך לקדם את המשא ומתן המדיני. אהוד אולמרט, ייפגש מחר (יום ד') עם נשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן במעונו הרשמי בירושלים וידון עמו בניסיון להגיע ל"הסכם מדף" בין הצדדים עד סוף שנת 2008.

 

שני המנהיגים ייפגשו לראשונה מאז הודעתו של ראש הממשלה כי לא יתמודד בפריימריז של קדימה. אולמרט הוסיף באותה הודעה כי ימשיך לקדם את התהליך המדיני מול הפלסטינים ואף ישאף להשלים את המגעים ולהציג הסכם בין הצדדים עד סוף השנה, כפי שהתחייב בוועידת באנאפוליס.

 

הפלסטינים הביעו לאחרונה אכזבה מההתקדמות האיטית של המשא ומתן. הם הציגו שורה של תביעות שלא נענו עד כה וביניהן שחרור אסירים והקלות בפעילות המעברים והמחסומים.

 

ראש הממשלה ונשיא הרשות נפגשו בפעם האחרונה לפני שבועיים בפריז, במסגרת ועידת מדינות הים התיכון. בפגישה זו הבטיח אולמרט לשחרר אסירים פלסטינים כמחווה לאבו מאזן. יש לציין כי למרות הסיכום לפיו פגישות בין השניים ייערכו כל שבועיים, תדירות הפגישות נמוכה יותר.

 

"כמובן שיש מכשולים ויש אי הסכמות אך מעולם לא היינו קרובים כל כך להסכם שלום כפי שאנו קרובים עתה", אמר אולמרט בפריז. גורם מדיני אמר כי ישראל לא התחייבה על כמות האסירים שישוחררו, לא על המועד, לא על הקריטריונים ולא על השמות.

 

בנאום בו הודיע על פרישה עתידית מתפקידו אמר אולמרט בנוגע למשא ומתן: "אנחנו קרובים יותר מתמיד להבנות מוצקות שעשויות להוות בסיס להסכמים בשני צירי ההדברות - הפלסטיני והסורי. ביום בו יתממש חלום השלום נעמוד כולנו משתאים: כיצד לא הגענו לכך מוקדם יותר? כל עוד אכהן בתפקידי - לא ארפה מן הניסיון להמשיך ולהביא את המשא ומתן בינינו לבין שכנינו לקראת סיום מוצלח שיש בו תקווה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קיבל הבטחות. אבו מאזן
צילום: רויטרס
ממשיך במגעים. אהוד אולמרט
צילום: AP
מומלצים