שתף קטע נבחר

גורם בחמאס מגיב לנועם שליט: אנו לא הכתובת

אביו של החייל החטוף גלעד שליט כתב מאמר בעיתון הערבי "אל קודס" ותקף את התנהלות המשא ומתן של נציגי חמאס. גורם בארגון פנה לשליט באמצעות ynet: "חמאס מחויב לעם הפלסטיני. אם ממשלתך לא תתייחס בחיוב לדרישותינו, הבן שלך יישאר לנצח ברצועה"

"אנו מבינים את כאבו של נועם שליט, אבל מבינים בראש ובראשונה את כאבם של יותר מ-11 אלף משפחות פלסטיניות שבניהם כלואים בישראל. הוא לא צריך להפנות את כאבו ואת מסריו אלינו אלא לממשלתו שלו" - כך אמר אמש (יום ד') גורם בחמאס, בעקבות המאמר שפירסם שליט בעיתון "אל-קודס" המזרח ירושלמי, שבו תקף את התנהלות ארגון הטרור במשא ומתן על שחרור בנו.

 

במאמר טען שליט כי "ניתן לומר שלמרות העובדה שחמאס מחזיק בגלעד כבן ערובה, הרי שבפועל גלעד שליט מחזיק אלפי אסירים פלסטיניים הכלואים בישראל, ומאות אלפי אזרחים פלסטיניים בלתי מעורבים כבני ערובה - עד לשחרורו משבי החמאס".

 

בחמאס ובוועדות ההתנגדות העממית סרבו להתייחס באופן רשמי למאמר, ודחו כל פנייה לתגובה. עם זאת, גורם בחמאס אמר הערב ל-ynet כי הוא "מבין את המצוקה הנפשית של שליט האב, ואת תסכולו מממשלת ישראל. הרי שליט האב אמר בעצמו, בראיונות לתקשורת ובהפגנות, כי הוא מטיל את האחריות לכשלון המגעים על הממשלה שלו".

 

לדברי אותו גורם, המסר שלו לנועם שליט הוא שחמאס הוא לא הכתובת. "חמאס ממלא את אחריותו המוסרית וההיסטורית לעם הפלסטיני ולמשפחות האסירים שתובעות לא להתגמש, ואף להעלות את רף הדרישות", אמר והפנה את שליט אל מקבלי ההחלטות בישראל.

 

הגורם הוסיף כי "למרות ההערות המגוחכות של המנהיגים הישראלים על יכולתם להגיע לחטוף ברצועה, אני אומר לשליט האב - הבן שלך יישאר לנצח ברצועה, אם ממשלתך לא תתייחס בחיוב לדרישותינו. הכדור נמצא במגרש הישראלי ואנו ממתינים מזה חודשים ארוכים לתשובה על תנאינו שלא השתנו".

 

בכירי חמאס יוצאים לחופשי

בתוך כך, ממשיכה ישראל בימים האחרונים לשחרר בכירים בחמאס. לאחר שחרורו בתחילת השבוע של שר האוצר לשעבר בממשלת החמאס הראשונה, עומר עבד אל-ראזק, ושחרורה לפני מספר ימים של חברת הפרלמנט, מרים סאלח, צפוי

להשתחרר היום או מחר שר השלטון המקומי לשעבר, עיסא אל-ג'עברי, שהיה כלוא מזה כשנתיים. כמו כן ,שוחרר מן הכלא ראש עיריית שכם, עדלי יעיש, המזוהה עם חמאס.

 

לא ברור אם מדובר בשחרורים הקשורים למגעים בעסקת שליט, אולם ברשות מעריכים כי צעדים אלה יש בהם כדי לשפר את האווירה במשא ומתן שמתנהל מול החמאס דרך מצרים. זאת על אף שהפערים בין הצדדים ממשיכים להיות עמוקים מאוד.


פורסם לראשונה 06/08/2008 23:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שליט. "מבינים את כאבו"
צילום: דודי ועקנין
מומלצים