שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מי היה מאמין
  מסמך: כך פועלים היהודים המשיחיים בישראל להמרת דת של יהודים: מקיימים טקסי טבילה מסתוריים, מסבירים לחיילי צה"ל על הברית החדשה, ומטיפים על ישו לניצולי שואה רעבים. היהודים המשיחיים: "אנחנו פועלים כחוק"
  שמי תחיה ברק, עיתונאית, בת 28, יהודיה. בחודשים האחרונים לבשתי כסות אחרת. פלאייר, אחד מהאלפים שחולקו ברחובות ישראל במסגרת הקמפיין של "יהודים למען ישוע", שלח אותי למשימה עיתונאית ארוכת טווח: חדירה לקהילת היהודים המשיחיים כאחות מן המניין.

   

  במשך שבועות ארוכים הפכתי חברה אדוקה בכת עתיקת יומין, המשלבת בליל אמונות, סמלים ומסורות מדתות שונות. טפח אחרי טפח נחשף לפני עולם משיחי-רוחני, שבבסיסו קהילה סגורה ומחבקת, לעתים ממגנטת. הם מחלקים מצרכי מזון לעניים, לנפגעי טרור ולניצולי שואה ומדברים איתם על ישו; מפיגים את בדידותם של חיילים בשטחי אימונים בעזרת שירים, ממתקים ומתנדבות מחו"ל. אחרי הכל, האפשרות לצרף אנשים חדשים לאמונה עולה פלאים לאחר שאתה עושה איתם חסד.

   

  "לקהילות היהודים המשיחיים סממנים כיתתיים מובהקים", אומרת דנית קרן, מנכ"ל המרכז הישראלי לנפגעי כתות. "אחת הבעיות העיקריות היא חוסר השקיפות של הכת, כשהשימוש במונח 'יהודיים משיחיים' מוליך שולל. אנשי הקהילה מעידים על עצמם שהם היהודים האמיתיים, על אף שמדובר בזרם נוצרי אוונגליסטי".

   

  תגובת היהודים המשיחיים: "אנחנו יהודים שפועלים לפי החוק, וזכותנו להסביר את אמונתנו".

   

  • התחקיר המלא – בסוף השבוע ב"ידיעות אחרונות"

  סממנים כיתתים מובהקים
  צילום: אביב קלר
  מומלצים