שתף קטע נבחר

הפלסטיני שנורה: האישום הקל למג"ד כואב מהירי

אשרף אבו רחמה, הצעיר שנורה על ידי חייל צה"ל בנעלין, זעם על האשמת סגן אלוף עמרי בורברג בעבירות קלות בלבד. "לא יכול להיות שבמקום להכניס אותו ל-3-4 שנים לכלא הם נותנים לו פרס כדי להגיד שלא משנה מה אתם עושים לפלסטינים - הכל מקובל והכל בסדר", אמר אבו רחמה ל-ynet, והבטיח לתבוע בדין אזרחי את הקצין ואת צה"ל

"כתב האישום העלוב והמגוחך הזה החזיר אותי לאירוע שבו הייתי במצב הכי עלוב, כפות - והם יורים עלי" - כך אמר אחר הצהריים (יום ה') ל-ynet, אשרף אבו רחמה, הצעיר שנורה על ידי חייל צה"ל בנעלין. אבו רחמה זעם על ההחלטת הפרקליטות הצבאית להאשים את מפקד גדוד 71 של השריון, סגן אלוף עמרי בורברג, שאחז בו בעת התקרית, רק בעבירות קלות יחסית.

  

הפרקליטות הצבאית הגישה היום כתב אישום נגד סגן אלוף בורברג, והחייל, סמל ראשון ל',

בגין התנהגות בלתי הולמת. כתבי האישום הוגשו בבית הדין הצבאי המיוחד בקריה, אך טרם נקבע מועד תחילת המשפט.

 

"ההחלטה הזו היא הרבה יותר כואבת ומעצבנת ממה שהם עשו לי, לא יכול להיות שבמקום להכניס אותו ל-3-4 שנים לכלא הם נותנים לו פרס כדי להגיד שלא משנה מה אתם עושים לפלסטינים הכל מקובל והכל בסדר", אמר אבו רחמה.

 

הוא הוסיף: "זה היה פשע שכל העולם ראה ורוב הפשעים נגד העם הפלסטיני לא נראים ולא מצולמים והם הרבה יותר חמורים ממה שהיה לי. פסק הדין הזה הזכיר לי שישראל רק מתקראת מדינת צדק ודמוקרטיה. היא רחוקה מלהיות כזו".

 

לדברי אבו רחמה, הוא מתכוון לתבוע את סא"ל בורברג ואת הצבא, באמצעות ארגוני זכויות האדם, ועורכי דינו. הוא טען כי התקרית ובמיוחד סעיפי האישום מוכיחים כי

"בין הטענה הישראלית על כך שישראל היא מדינת צדק ודמוקרטיה, אין ולו הדבר הכי קטן לבין האמת. אין צדק בישראל ואין דמוקרטיה ואין זכויות אדם. איפה היו כל אלה במקרה שלי? ההחלטה בנוגע לסא"ל עמרי מוכיחה שאלה לא קיימים כשהדבר מגיע לפלסטינים.

 

"אני לא מתכוון לוותר, יש לי זכויות ויש לי כבוד, גם אם פעם נוספת בישראל הוכיחו שהם השופטים והם התובעים והם הפוסקים והם החוקרים, כשזה בסך הכל הצגה אחת גדולה", סיכם אבו רחמה.

 

בפרקליטות הצבאית מעריכים כי הצדדים יגיעו להסדר טיעון. אתמול פורסם לראשונה ב-ynet כי סגן-אלוף עמרי בורברג יסים את תפקידו, ויואשם בעבירות קלות יחסית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו רחמה. כואב וזועם
צילום: נג'יב
באדיבות בצלם
תיעוד התקרית
באדיבות בצלם
צילום: מאיר אזולאי
סא"ל בורברג
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים