שתף קטע נבחר

ר"מ לבנון: עלינו להחזיר את האדמה הכבושה

בישיבה חגיגת בפרלמנט הלבנוני הציג פואד סניורה את עיקרי המצע, ובכללו הזכות של חיזבאללה לשחרר את חוות שבעא והכפר רג'ר. "עתה מוטלת עלינו האחריות להחזיר את האדמה הכבושה שנותרה", הוא אמר

"הלבנונים נאבקו ארוכות למען שחרור האדמה, האסירים והרתעת האויב. עתה מוטלת עלינו האחריות להחזיר את האדמה הכבושה שנותרה", כך אמר אמש (יום ו') ראש ממשלת לבנון, פואד סיניורה. הוא התייחס לחוות שבעא ולחלקו הדרומי של הכפר רג'ר שלבנון רואה בהם כחלק משטחה. 

 

בישיבה חגיגית בפרלמנט הלבנוני, במסגרתה ביקשה הממשלה החדשה את אמון הפרלמנט, הציג ראש הממשלה את עיקרי המצע שסוכם בשבוע שעבר, ובכלל זה סעיף 24, הקובע כי תישמר זכות ההתנגדות לשחרור יתר האדמות הכבושות. הכוונה היא כי חיזבאללה יוכל להמשיך במאבקו נגד ישראל.

 

"אנו רואים בהקמת הממשלה הזו - שלב חדש בפעולתם של הלבנונים יחד למען המולדת והמדינה ולמען עתיד המשטר הלבנוני הדמוקרטי", אמר סניורה.

 

ממשלת האחדות הלבנונית אישרה ביום שני פה אחד את המצע, ולפיו שמורה לחיזבאללה הזכות להשתמש בכל האמצעים כדי "לשחרר את יתר האדמות הלבנוניות הכבושות". הסעיף היווה סלע מחלוקת בין שני המחנות היריבים בלבנון, מאז סוכם על מתכונתה של ממשלת לבנון. דרישות חיזבאללה התקבלו במלואן.

 

ההצעה התקבלה ביום שני פה אחד, למרות הסתייגויות שהעלו ארבעה שרים, שביקשו לכתוב בפרוטוקול באופן לא מחייב את הנוסח "באחריות המדינה". בכך הגיע הפרק הנוכחי במשבר הפוליטי לסופו - בניצחון מוחץ של חיזבאללה מול המחנה האנטי-סורי.


פורסם לראשונה 08/08/2008 23:37

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סניורה. לצד חיזבאללה
צילום: AP
מומלצים