שתף קטע נבחר

זירת הקניות
צופה הציגה דגל טיבט באולימפיאדה - וסולקה
תחרויות רכיבת הסוסים שהועברו להונג-קונג, סיפקו את התקרית הפוליטית הראשונה של המשחקים: הסטודנטית הוצאה בכוח מהאתר, צופה אחר שלבש חולצה "למען הדמוקרטיה" נדרש להסירה

המשחקים האולימפיים בבייג'ינג יצאו לדרך אתמול (יום ו') במפגן מרהיב בטקס הפתיחה, אולם כבר בבוקר התחרויות הראשון נרשמה מיני-תקרית על רקע פוליטי: סטודנטית קנדית שהציגה את דגל טיבט סולקה מאתר תחרויות רכיבת הסוסים האולימפי בהונג קונג.

 

כריסטינה צ'אן, שישבה בשורה הראשונה, הניפה כרזה עם הדגל הקנדי במהלך התחרות, אולם מתחת לדגל מדינתה הסתתר הדגל הטיבטי.

 כאשר זה נחשף, ביקשו ממנה כמה אנשי ביטחון לעזב את המקום - וכאשר סירבה גררו אותה בכוח מחוץ לאתר התחרויות.

 

"היא עשתה משהו שהפריע לצופים שבסמוך לה, שמנוגד לכללי המקום", מסר דובר התחרות, מארק פינקסטון. הוא הדגיש כי צ'אן - שהפגינה גם בחודש מאי בעת מעבר הלפיד האולימפי בהונג קונג - הוצאה מהאיצטדיון, אך לא נעצרה.

 

מארגנים אמרו עוד לפני תחרות הרכיבה, כי הצגת דגל טיבט אסורה לאור כללי האירוע, שאוסרים על הצגת דגלי לאום של מדינות שאינן משתתפות בתחרות. כמו כן אסורה כל הפגנת מחאה על גבי שלטים, בגדים ואביזרים.

 

תצלומי טלוויזיה הראו גם אדם הלובש חולצה עליה נכתב "דמוקרטיה וזכויות אדם חשובים יותר מהאולימפיאדה".

 האיש נדרש להוריד את החולצה לפני כניסתו לאתר.

 

למרות שהונג קונג היא קולוניה בריטית לשעבר השומרת על זכויות אזרח בדומה למערב, כמו חופש הביטוי, הקשיחה הממשלה המקומית את הנהלים עקב האולימפיאדה. תחרויות הרכיבה הועברו למחוז המרוחק, בעל פעילות רכיבה ענפה, בשל מגיפות מחלות סוסים באזור בייג'ינג.

 

 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "צופה הציגה דגל טיבט באולימפיאדה - וסולקה"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים